Město Loket

TV Zapad: Ples města zahájili slavnostní salvou na nádvoří hradu

V Lokti na Sokolovsku o víkendu proběhl tradiční ples města. Prostory zdejšího hojně navštěvovaného hradu zaplnili hosté ze širokého okolí.

Letošní loketní městský ples se konal v sobotu 14. března. Organizátoři připravili pestrý program se zahájením na nádvoří starobylého hradu. Místní ostrostřelci zahájili palbou.

Pak se asi probudil duch místního zlomyslníka Půty a věci se začaly kazit. Nejprve sabráž se šampusem, při které došlo k rozbití láhve.

A pak lingvistický oříšek při odpalování dělové rány.

„Já jsem dostala špatnou instrukci. Prostě pan dělostřelec mi řekl, že mám zatáhnout. A slovo zatáhnout je, že táhnu. A to se nepovedlo. Ale pak když mi řekl, že mám škubnout, tak se to povedlo. Takže pak jsem škubla. To je ale přeci úplně jiný pohyb. Takže chyba nebyla na mé straně, to já musím všem říci, že to nebyla vina na mé straně. Přátelé táhnout a škubat – je úplně něco jiného,“ naoko se zlobila moderátorka večera, herečka Bára Štěpánová.

Přítomným ale drobné kolize na začátku nemohly vzít chuť se bavit.

„Ta tradice tady taková je, že on bývá vždy začátek střídmý a večer se to potom rozjede, že to bude v pohodě,“ mrkal vesele místostarosta Lokte Petr Zahradníček.

Zahájení v sále pak obstarali předtančením malí tanečníci.

„Na programu je barmanská show, to přijeli kluci z Plzně, budou tady házet těmi lahvemi, snad se to bude lidem líbit. A máme za sebou předtančení Taneční školy Honzy Ondera a Bára Štěpánová slíbila, že také zazpívá, takže se těším,“ uvedl k programu Zahradníček.

Hudebního doprovodu večera se ujala skupina Flamingos s Věrou Teturovou hrající na saxofon.

Bára Štěpánová se v Lokti cítí velmi dobře, i když město pro sebe našla až nedávno.

„Loket jsem objevila až loni, což je strašná ostuda. Ale byla jsem tady už na vánočním trhu, kde jsem zpívala koledy, protože kamarádíme s panem ředitelem tady hradu loketského s panem Lojínem, tak už jsem tady byla několikrát a jsem z toho absolutně okouzlená, nejen z hradu, ale z toho města, které je rozkošné a nádherné, takže se sem od té doby, co jsem Loket objevila, vzhledem k tomu, že hostuju v divadle v Karlových Varech a mám to sem kousíček, sem jezdím docela často,“ popsala herečka.

Zábava plynula vesele až do pozdních hodin. Nechyběla barmanská show, při které byly vidět zajímavé kreace.

zdroj: TV Západ

17.3.2015
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj