Město Loket

Hrad Loket přivítal jeden a půl miliontého návštěvníka

Hrad Loket přivítal jeden a půl miliontého návštěvníka

Turistická sezóna v roce 2016 je pro hrad Loket zcela mimořádně úspěšná.
Ve středu 10. srpna přivítali na hradě v Lokti jeden a půl miliontého návštěvníka od roku 2001, tedy ve 21. století!
1,5 miliontou vstupenku si zakoupila rodina Šnaurových až z daleké Ostravy-Michálkovic. Šnaurovi byli z Lokte – města i hradu – nadšeni. Paní Šnaurová spontánně prohlásila, že hrad Loket je prostě kouzelný. Třebaže manželé Šnaurovi navštívili hrad již přibližně před pěti roky, přijeli znovu, protože je zde nyní k vidění mnoho nových expozic. Také chtěli hrad Loket ukázat svým dětem, a ty se prý těší obzvláště na expozici útrpného práva se středověkou mučírnou. Počasí sice 10. 8. 2016 nebylo typicky letní, ale přesto se chystala celá rodina Šnaurových vystoupat až do nejvyššího bodu hradu Loket na hradní věž a vychutnat si pohled na řeku Ohři, město Loket a krásné okolní lesy.
Jubilantům Šnaurovým přišel poblahopřát i ředitel hradu Loket pan Václav Lojín, vedoucí průvodců Mgr. Naděžda Koláříková a také průvodci Miloslav Švec a Jan Piela.
Šnaurovi obdrželi „glejt hradního pána“ ve staročeštině, který je opravňuje k návštěvám hradu Loket zdarma po celý rok. Dále jim byla předána na památku kniha s podpisem autora PhDr. Vladimíra Vlasáka „Loket v době života a vlády Karla IV.“, vydaná letos k 700. výročí narození tohoto římského císaře a českého krále.
S velkou pravděpodobností hrad Loket již v časném podzimu uvítá svého 100 000. návštěvníka za rok 2016. V minulých létech jsme 100 000. návštěvníka zpravidla vítali až v zimě.
Tento týden se ale už všichni na hradě i v podhradí těší na největší akci roku – „Slavnosti Karla IV“. Konají se tento víkend 13. a 14. 8. 2016, od 10.00 do 18.00. Budeme přihlížet turnajům na koních, uvidíme ukázky výcviku dravců, tance i zpěvy, souboje rytířů, nakoupíme u trhovců s medovinou a pečeným masem, u zručných řemeslníků – hrnčířů, košíkářů, tkalců a mnohých dalších.

Po letní sezóně však městský hrad Loket nezavírá své brány, ještě nás 1. a 2. října 2016 čeká Hradní vinobraní a v době Adventu 11. a 12.12. 2016 Vánoční trhy.
Hrad Loket je otevřen pro Vás celoročně, každý den. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Autor: Naděžda Koláříkovávedoucí průvodců na hradě Loket
Zdroj: Domorodci.cz

12.8.2016
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj