Město Loket

TV Západ: Krásný ztráty oslavili sedmdesátiny Michala Prokopa

TV Západ: Krásný ztráty oslavili sedmdesátiny Michala Prokopa

Vynikající český zpěvák a synonymum pro kvalitní tvorbu v bluesovém světě – to je Michal Prokop. Ke svým sedmdesátinám si nadělil dvoudenní festival v loketském amfiteátru.

„Je to dlouhodobý předprodej a svým způsobem ty lidi si to našli. Má hodně fanoušků, je to skoro zaplněný amfiteátr. Velmi příjemná návštěva na to jaký je počasí. Začínají jezdit z daleka. Myslím si, že je třeba i tady v Lokti a v okolí trošku navýšit i kempy, protože ty lidi obsadí všechny hotely, penziony a dnes tady není volný pokoj. Je dobře, že jezdí z dálky a že to zaplňuje trošku i turistický ruch tady v kraji,“ uvedl spolupořadatel akce Vladimír Suchan.

I přes páteční deštivé počasí si cestu na akci našla řada fanoušků. Odměnou jim byla skvěle podaná hudba, ve které je znát velká zkušenost, nadhled a málo vídaná pokora. Diváci na muzikanty výborně reagovali a rádi si sborově zazpívali.

Na pódiu s Michalem Prokopem excelovali jeho dlouholetí spoluhráči a kamarádi. Bohužel ne všichni mohli přijet.

„Přátelé, já mám ještě jednu dost nemilou povinnost Vám oznámit, že teď mezi nás měl přijít, mimo jiné další host, který se z velmi vážných zdravotních důvodů dostavit nemůže, a to je Radim Hladík. Radim je bohužel velmi vážně nemocen a před dvěma dny ho odvezli do špitálu a musíme mu držet palce. Já jsem ho pozval nejenom, protože to je náš vrstevník a protože jsme spolu začínali. My jsme dokonce spolu chodili na gympl, ale protože je to jeden z těch symbolů právě těch 60 let. Tuto písničku, kterou teď zahrajeme, tu bych chtěl věnovat právě Radimovi. Samozřejmě i Mariánu Vargovi, protože oba dva tyto pánové, to jsou pilíře Československého bigbeatu. A oba dva jsou na tom teď moc blbě a já myslím, že oba budou potřebovat, abychom jim ty palce drželi, aby ten boj vyhráli. Ovšem, ten další koho pozvu, ten zaplať pán bůh, je zatím v pořádku, Vláďa Mišík,“ pozval na pódium Michal Prokop dalšího z velikánů české hudby.

V publiku převažovali spíše střední a starší posluchači.

„Ale zítra se to zase obrátí, protože zítra přijedou zase mladý kapely. Janasas, jsou tady Zrní, Tatabojs, Viktor Dyk. Zase se sem objeví mladší skupina lidí, kolem čtyřiceti, třiceti let. Takže se to tak motá. Věřím tomu, že to bude přesahovat tisíce lidí,“ popsal Suchan.

A zájem o dvoudenní akci opravdu nezklamal.

zdroj: TV Západ

22.8.2016
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj