Město Loket

Letní finále v Lokti obstará eurodance megaparty

Letní finále v Lokti obstará eurodance megaparty

Open-air sezonu v Amfiteátru Loket zakončí Fun Factory, Captain Jack, hity Milli Vanilli a další

„Finále sezony v Lokti bude v tanečním duchu devadesátých let. Druhý ročník naší Eurodance megaparty navazuje na akci, kterou jsme uspořádali loni v září v KV areně. Letos lidem v našem regionu představíme eurodance hvězdy Fun Factory, Captain Jack, projekt FACE meets VOICE – A Milli Vanilli Experience, slovenský Peter Bič Project a v roli moderátorů osvědčenou dvojici DJ Lucky a DJ Peepa. Návštěvníky amfiteátru čeká bezmála sedmihodinový program,“ říká promotér Vladimír Suchan.

Eurodance (někdy označován také jako Europop), je styl taneční hudby, oblíbený v Evropě, v Jižní Americe, Kanadě a v Japonsku především v letech 1992–1996. Jsou pro něj charakteristické hlavně výrazné ženské vokály, jednoduchý refrén, části s mužským rapem a výrazné basy se syntetizovanými rytmickými figurami. Eurodance získal své jméno nejen díky své obrovské popularitě na starém kontinentu, ale hlavně proto, že se zrodil v hlavách producentů z Německa, Nizozemí a Itálie.

„Vedle Snap! a Mr. President, které jsme publiku na Karlovarsku představili loni v září, patří mezi nejúspěšnější reprezentanty tohoto žánru Fun Factory, Captain Jack, Milli Vanilli, 2 Unlimited nebo DJ Bobo. Eurodance, stejně jako disco sedmdesátých let, obstál v testu času a po dvaceti letech stále přitahuje pozornost tancechtivých posluchačů,“ dodává Vladimír Suchan.

Fun Factory jsou německá skupina založena v roce 1992. Skupina zaznamenala světový úspěch díky hitům „Take Your Chance“, „Pain“, „I Wanna B With U“ a „Celebration“. Jejich chytlavé refrény ve spojením s rapem jsou eurodanceovou klasikou.

„FACE meets VOICE – A Milli Vanilli Experience“ tvoří dvojice Fabrice „Fab“ Morvan (zpěvák, tanečník a model, originální člen Milli Vanilli) a John Davis (zpěvák, který spolu s Charlesem Shawem a Bradem Howellem nazpíval originální nahrávky Milli Vanilli). Německým producentem Frankem Farianem vytvořené dance-popové duo Milli Vanilli slavilo na přelomu 80. a 90. let masivní úspěchy v Evropě i v USA. Čtveřice jejich hitů „Girl You Know It’s True“, „Girl I’m Gonna Miss You“, „Baby Don’t Forget My Number“ a „Blame It on the Rain“ obletěla svět a v roce 1990 vynesla dvojici dokonce i cenu Grammy v kategorii Nejlepší nový umělec.

Captain Jack bylo německé hudební duo, které dosáhlo největšího úspěchu v druhé polovině 90. let. Zakládajícími členy skupiny byli Liza Da Costa, zpívající refrény, a bývalý člen americké vojenské posádky v Německu, afroameričan Franky Gee, který Lizin zpěv doplňoval nápěvy používanými při výcviku americké námořní pěchoty. Captain Jack na sebe upoutávali především svými klipy, které byly stylizovány do podoby vojenských cvičení, v nichž za doprovodu polonahých komparsistek účinkovali protagonisté skupiny oblečeni do uniforem důstojníků americké armády. Zánik skupiny započal roku 1999, kdy byla Liza Da Costa nahrazena Marií Lucií Lozanes, duo se dočasně rozpadá roku 2005, kdy Franky Gee umírá na krvácení do mozku. Producenti se ovšem rozhodli v roce 2008 projekt obnovit. Captain Jack v novém obsazení vydali doposud dvě nová alba (2008-2010). Současnými protagonisty jsou Bruce Lacy a Laura Pozo Martin.

Peter Bič Project je slovenská šestičlenná hudební skupina pocházející z Košic. Skupinu založil Peter Bič v roce 2010, po odchodu z kapely IMT Smile. Skupina debutovala v roce 2012 vydáním alba Say It Loud, z něhož se asi nejznámější stala skladba „Hey Now“, která se stala hitem i v zahraničí.

Amfiteátr Loket, 3. září 2016, 18:00 hodin

VSTUPNÉ: 690 (předprodej) / 850 Kč (na místě) / 1.200 Kč (omezený počet VIP vstupenek, samostatný bar, kryté sezení, sekt v ceně)

Zdroj: TZ Vlny

28.8.2016
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj