Město Loket

Celostátní akce Týden knihoven

Městská knihovna Loket nabídla pestrý program všem věkovým skupinám!

Naše knihovna se připojila k 20. ročníku celostátní akce, kterou vyhlašuje SKIP – Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. V týdnu od 3. do 9. října mohli nejen čtenáři, ale i široká veřejnost navštívit v knihovně následující pořady …

Žáci 5. a 6. tříd se setkali v rámci akce Maraton čtení s Ondřejem Horákem, autorem a držitelem ceny Magnesia litera 2015 za knihu „ Proč obrazy nepotřebují názvy“.

V úterý si přišli na své milovníci divadla a scénického čtení - především ti, jimž hanáčtina je vlastním nebo oblíbeným dialektem. Právě v této jazykové úpravě zhlédlo plné atrium knihovny představení Montéci a Kapuleti v podání unikátního seskupení TAK (Těleso angažovaných knihovníků).

Čtvrtek patřil paní Evě Vlasákové a její přednášce Zvláštní knihy památníky. Posluchači se dozvěděli mnohé zajímavosti nejen o historii památníků. Přednáška byla doprovodným programem právě probíhající výstavy Památníky v běhu času.

V průběhu sobotního odpoledne mohli zájemci vyzkoušet, jak se památníčky vyrábí. Výrobou od A do Z je provedla lektorka Kateřina Brindzová. Zájem byl obrovský, účast ryze dámská. Sešlo se více jak 25 slečen a paní.

Nedělní výlet byl určen všem milovníkům „retro time“. Na návštěvu do Retromuzea v Chebu se vypravilo 15 výletníků.

V neděli odpoledne pak do knihovny zamířili herní nadšenci. Konala se zde velká událost – krajské kvalifikační kolo celoevropského turnaje ve hře Sabotér. 2 vítězky – paní Monika Zebischová z Karlových Varů a slečna Mája Rozsypalová z Lokte byly nominovány do národního kola, které se konalo 16.10. v Brně.

Celostátní akce Týden knihoven
Celostátní akce Týden knihoven
Celostátní akce Týden knihoven
Celostátní akce Týden knihoven
Celostátní akce Týden knihoven
Celostátní akce Týden knihoven
1.11.2016
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj