Město Loket

Nová kapela z loketského podhradí prorazila v radiu, teď chystá koncertní premiéru

Nová kapela z loketského podhradí prorazila v radiu, teď chystá koncertní premiéru

Západní Čechy byly vždy líhní skvělých kapel a muzikantů. V poslední době se ale situace zdá poněkud neutěšená a pomalu se zdá, že za Plzní se už ničemu moc nedaří. Zda je to špatnými podmínkami na klubové scéně nebo absencí iniciativních osobností, je ale otázkou pro jiný článek. Tenhle článek je totiž o tom, jak v loketském podhradí vznikla nová kapela, která má ambice regionální kletbu prolomit.

Ke konci roku 2015 se dva kluci z rozpadlé pop-punkové bandy Friday sešli v Sokolově u Charlieho s dalšími dvěma muzikanty. Slovo dalo slovo, ambice vytvořila vizi a vznikla nová kapela. Kapela, která až téměř po roce dostala jméno diCaprio.

Jádrem kapely je dvojka Filip Koryta a Robert Picka. Zpěvák a skladatel v dynamickém duu s kytaristou a producentem. Tihle dva jsou hlavní kreativní silou za většinou tvorby. Jejich neoddělitelnou součástí je také klávesák a pianista Zdeněk Mihulka, který mimo diCaprio s Filipem tvoří porno-popové Glajstr Duo. Nelehkou úlohu basáka zastává Martin Urban, který mimo jiné působil také v emo-hardcorových Goodfoul. Leckteré možná zarazí absence živého bubeníka. Jeho roli totiž zastávají elektronické mašinky, které spoustou různých zvuků udávají tep všem písním.

Kapela zpívá česky a inspiraci čerpá v alternativních žánrech. Kombinuje elektronické zvuky a syntezátory s rockovými kytarami i tanečními rytmy. Vytváří tak zvláštní fúzi mezi indie a popovou hudbou, která staví na chytlavých refrénech a melodických pasážích. To je ostatně velmi zásadním vývojem v hudební kariéře všech zúčastněných, kteří doteď byli zvyklí buď na komorní vystoupení, nebo na nekompromisní nátěr.

“Rok jsme na kapele pracovali v mém domácím studiu v Lokti, kde se nejvíc scházíme a zkoušíme. Dalo by se tedy říct, že Loket je takovou naší základnou, i když tu bydlím jen já. Teď jsme konečně ve fázi, kdy jsme připravení jít s kůží na trh a vylézt na pódia.” říká kytarista Robert Picka

V říjnu 2016 kapela vydala debutový singl s videoklipem “ONA”, který můžete zhlédnout na YouTube. Brzy ho také uslyšíte z některých rádií či televizních obrazovek. V klipu hraje i frontman kapely Rybičky48 Kuba Ryba nebo herečka Tereza Vítů, kterou můžete znát z českých divadel, filmů, seriálů a reklam.

Jak dokáže diCaprio oslovit díváky na koncertech se můžete sami brzy přesvědčit. Sledujte například profil kapely na facebooku (www.facebook.com/dicapriomusic ), kde kapela co nevidět uveřejní první data koncertů.

Autor: Mgr. Kristian Šujan
Zdroj: Domorodci.cz

2.11.2016
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj