Město Loket

TV Západ: Lidé si na zahájení vánočních trhů zazpívali

TV Západ: Lidé si na zahájení vánočních trhů zazpívali

Město Loket se pyšní každý rok svou vánoční výzdobou. Pohled na město a hrad od mostu, nad kterým visí svítící ozdoby, patří k tomu nejhezčímu, co lze v kraji najít. V letošním roce se i částečně přestavěly stánky na náměstí.

„My jsme to změnili proto, abychom vytvořili tu atmosféru toho vánočního trhu, čili proto z jedné strany toho stromu jsme nainstalovali stánky, které vytvořili to tržiště. A z druhé strany, kde je pódium, tak jsme vytvořili tu možnost tu zónu toho poslechu pro naše nejmenší včetně celého toho rozsvícení vánočního stromu,“vysvětlil starosta Lokte Zdeněk Bednář.

Na pódiu se postupně od 16 hodin představily děti z loketských školek, základní školy i Základní umělecké školy. Zdejší farář pak všem přítomným připomněl význam adventní doby.
„Abychom, jak nám říkají písma, narovnali cesty, vyrovnali stezky, srovnali své vztahy, a abychom takto vlastně dosáhli toho míru, pohody a lásky, o kterých vlastně jsou ve skutečnosti Vánoce,“ uvedl farář Jiří Majkov.
Lidé z Lokte i širokého okolí si přišli také společně rozsvítit prskavky a zazpívat si.

Z okna radnice se pak ozval hlas trubky, na kterou hrál pan Čížek.

A pak už došlo jen na odpočítávání.

„Tři, dva, jedna – teď,“ znělo z mikrofonu i úst přítomných.

V letošním roce si město vyzkoušelo hned několik novinek během zahájení Adventu.

„My jsme připravili taktéž překvapení, a to byly naše sáně, které máme, včetně jelena, kteří nám přivezli pro naše nejmenší dárky do Lokte,“ prozradil Bednář.

U svítících sání i vánočního stromu se lidé po celý večer fotili a velký pohyb byl také u většiny stánků na trhu.

zdroj: TV Západ

8.12.2016
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj