Město Loket

Regionální značka „Original product of Sokolovsko” a soutěž Tradiční výrobek roku

Regionální značka „Original product of Sokolovsko” a soutěž Tradiční výrobek roku

Malí a střední podnikatelé se mohou zapojit do dvou zajímavých aktivit, které marketingově podporují regionální podniky na území okresu Sokolov. Jedná se o certifikace značky „Original product of Sokolovsko“ a soutěž Tradiční výrobek roku.

Na jaře 2017 proběhne 4. ročník certifikací značky „Original product of Sokolovsko“. Žádosti o udělení značky se předkládají během dubna a května. Pokud výrobce splní podmínky oprávněnosti jak pro výrobce, tak i pro výrobek, žádost posuzuje na začátku června certifikační komise. Získá-li produkt min. 10 bodů za jedinečnost, komise udělí producentovi certifikát, tzn. právo užívání značky „Original product of Sokolovsko“.

Celkem je již certifikováno 9 regionálních výrobků ze Sokolovska - viz příloha.

Katalog certifikovaných výrobků najdete na odkaze:
http://www.sokolov-vychod.cz/original-product-of-sokolovsko

Značka garantuje především původ výrobku v regionu, kvalitu, jedinečnost a přímou návaznost na dané území. I na území Sokolovska žije řada zručných řemeslníků a nápaditých producentů. Jedním z bodovacích kritérií je tradice výroby, v rámci které je možné prokázat i u začínajícího výrobce návaznost na tradiční výrobu na tomto území.

Na své využití tak čekají v historii úspěšné řemeslné výroby např. paličkování krajek, výroba dřevěných hraček, umělecké truhlářství nebo perleťářství.

Soutěž Tradiční výrobek roku

Cílem soutěže je získat přehled o zajímavých produktech na území Sokolovska, propagovat je a motivovat výrobce, aby také usilovali o získání značky Original product of Sokolovsko.

Zájemci o účast v soutěži zdarma se mohou již nyní přihlásit prostřednictvím formuláře na webu http://www.sokolov-vychod.cz/tradicni-vyrobek-roku.

Uzávěrka přihlášek do soutěže je do 30. 4. 2017. O vítězi rozhoduje hlasování na internetu během května.

Soutěž má dvě zajímavá specifika:

  • podmínkou není, že výrobce již musí podnikat, proto si může kdokoli, kdo vyrábí něco zajímavého, otestovat, jaký bude o jeho výrobek zájem
  • nominovat může výrobce do soutěže někdo jiný.

Seznam vítězů v předchozích ročnících soutěže Tradiční výrobek roku najdete v příloze.

Vyhlášení certifikovaných producentů a vítěze soutěže se uskuteční v červnu v rámci Festivalu řemesel na Statku Bernard.

Správcem značky a pořadatelem soutěže je Mikroregion Sokolov – východ. http://www.sokolov-vychod.cz/.

Koordinátor značky: Bc. Dagmar Hůrková, telefon: 352 723 185, hurkova@sokolov-vychod.cz

 
1.3.2017
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj