Město Loket

Knihovna Loket: Senioři (lapeni) v síti?

Knihovna Loket: Senioři (lapeni) v síti?

Ano! 10 účastníků intenzivního 2,5 měsíčního kurzu informační gramotnosti se dobrovolně a s chutí vzdělávalo v Městské knihovně Loket. Mezi dovednosti, které v rámci kurzu získali, patří například orientace v prostředí internetu a internetového prohlížeče Google chrome, práci s aplikacemi Google, synchronizace s „chytrými“ telefony, komunikace pomocí sociálních sítí, základy grafické tvorby, úprava fotografií, nakupování v online prostředí, základní práci s databázemi (vyhledávání dopravního spojení, kulturní portály, cestovatelské portály) a další.

Vzhledem k tomu, že výchozí dovednosti účastníků kurzu byly na rozdílné úrovni, bylo potřeba v průběhu výuky upravit některé předem plánované okruhy. I přesto lze celý kurz hodnotit jako přínosný, zvláště díky kladnému hodnocení účastníků.

Kurzy budou dle zájmu pokračovat opět na podzim letošního roku. Přihlásit se budou mít šanci jak „nováčci“, tak i letošní absolventi. Plánovány jsou také nové kurzy pro dospělé (nebude omezeno věkem!). Na jednotlivá témata bude možnost přihlásit se individuálně dle vašeho zájmu a potřeby naučit se něco nového a pro vás užitečného. O začátcích a tématech kurzu vás budeme informovat na podzim 2017.

31.3.2017
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj