Město Loket

Loket má nový houpačák

Loket má nový houpačák

Konečně se už můžeme bez problémů projít po lávce, aniž bychom se báli, že sletíme do řeky. Podobné spontánní reakce již od 5. ledna 2012 zní Zahradní ulicí. Tamější houpací lávka je otevřená a prošla kompletní opravou. „Nová lávka se skutečně povedla. Bydlím bezprostředně vedle ní, a tak vzpomínám, v jakém havarijním stavu byla dříve,“ říká zastupitel Václav Neudert.

„Houpačák byla jedna z priorit, která se musela neprodleně řešit. Jsem velice rád, že se rekonstrukce podařila zrealizovat ve výborné kvalitě a především rychle už kvůli tomu, že lávka je důležitou komunikační spojkou mezi městem a Revoluční ulicí. Chtěl bych tímto poděkovat všem firmám, které se na opravě podílely, a také spoluobčanům za jejich trpělivost,“ říká starosta Zdeněk Bednář. Na zbudování nového Houpačáku se podílely firmy ELESTA Loket, Loketské městské lesy, KDS VERZE (zámečnická firma zastupitele Karla Smolíka, která dodala ocelové konstrukce), STRIX CHOMUTOV, DEXIM, družstvo a PONTIKA.

„Původně jsme chtěli pouze opravit starou lávku. Bohu žel došlo k tomu, že se Houpačák musel téměř o metr zvednout. Není to na krajích, ale uprostřed samotné lávky. Jedná se tak o úplně jinou konstrukci a nakonec jen na dvou lanech místo čtyř původních,“ říká ředitel firmy ELESTA Loket Patrik Stangar.

„Zvláštní poděkování bych chtěl zmínit pracovníkům VPP, kteří dělali na stavbě v psím počasí a byli v práci například i o Silvestra. Omlouvám se ještě jednou za komplikace způsobené uzavírkou a přeji všem spoluobčanům, aby lávka sloužila svému účelu spoustu let a ať se jí van dalové vyhnou na několik kilometrů. Vlastně raději desítky kilometrů, Svatošská lávka je také naše,“ zmiňuje Stangar s tím, že na terénních úpravách se bude pokračovat hned, jak to dovolí počasí. Podle jeho slov se už na jaře celý projekt navíc dotáhne i s luxusním kabátkem. Lidé se mohou těšit na dlažbu, povrchové úpravy pilířů i další nátěr dřeva lávky.

V dohledné době se opravy dočká i další most v Zahradní uli ci. „Čeká nás totiž sanace mostu směrem na Ostrov, v Zahradní ulici,“ potvrdil starosta.

Autor, zdroj: Kristián Šujan, Loketské Listy 2/2012

1.2.2012
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj