Město Loket

Máte tu pěkný zámek, uzemnil písničkář Nohavica loketské posluchače

Máte tu pěkný zámek, uzemnil písničkář Nohavica loketské posluchače

Loketskou dominantu v pátek zastínila folková ikona. Jaromír Nohavica zazářil pod hradem v loketském amfiteátru a dvě a půl hodiny trvajícím koncertem ukázal svou formu a zároveň pravou ostravskou náturu.
 O písničkáře se rozhostil nebývalý zájem. Pořadatelé hlásili vyprodáno již v polovině července. Kapacita přírodního amfiteátru tak byla zaplněna až do posledního místa, někteří lidé kvůli dobrému výhledu šplhali na skály. Ti, co lístky nesehnali, se mačkali na nedalekém mostě.
 Do Lokte si Nohavica přivezl polského akordeonistu Roberta Kuśmierského. Ten jej doprovázel na harmoniku a piáno. Koncert byl opravdovým průřezem jeho dosavadní tvorbou. Písničkář zahájil vystoupení optimistickou skladbou Těšínská. Nechyběly ale ani starší hity, jako Hlídač krav nebo Darmoděj.

Jak sám prozradil, pro loketské fanoušky zahrál skladby, které obvykle na živých koncertech nehraje. Diváci si tak mohli poslechnout i dětské písně, které písničkář zahrál souvisle v jedné směsi.
 „Koncert Jarka Nohavici jsem navštívil poprvé v životě, ač jsem s jeho písněmi vyrůstal od malička. Celé vystoupení bylo hezky poskládáno – člověk se v jednu chvíli směje, za moment je mu do breku, písně vrcholily a já byl maximálně spokojený,“ řekl bezprostředně po koncertu Daniel Salcman ze Sokolova.
 „Velmi mě překvapil Jarkův host, akordeonista a klávesista v jedné osobě. Ve dvou utáhnout dvouapůlhodinový koncert není žádná sranda, ale tito dva pánové to zvládli na jedničku,“ dodal.
 Mezi písničkami čekalo na diváky i několik humorných situací. „Máte tu pěkný zámek,“ uzemnil uprostřed programu diváky Nohavica. Ti mu obratem dali najevo, že se jedná o hrad. „Ale je fajný, mohl by to být i zámek,“ odpověděl davu písničkář.
 Koncert Nohavica zakončil závěrečnou skladbou z nového alba Tak mě tu máš. „Album si buď kupte, anebo stáhněte. Co mám s váma dělat, děcka,“ prohlásil Nohavica. Diváci si vynutili dva přídavky a Jarka Nohavicu s Robertem Kuśmierským odměnili obrovským potleskem.

autor: Filip Titlbach
zdroj: Domorodci

13.8.2012
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj