Město Loket

Street Art Loket 2012

Česko-německý sociokulturní projekt (1.4.2012 - 31.12.2012)

Poslední prodloužený srpnový víkend (23.8. – 26.8.) se v Lokti sešli výtvarní umělci, studenti a zájemci z řad veřejnosti, kteří se zajímají o specifický druh umění ve veřejném prostoru – zvaný street art.

Projekt sám trvá od dubna do prosince 2012 a je inovativní formou setkání studentů, tvůrců a veřejnosti, kteří se formou Street Artu zabývají. V Karlovarském kraji se jedná o ojedinělou akci, která má vzbudit zájem a pozornost široké mladé veřejnosti i dalších zájemců. Trvalá hodnota spočívá nejen v posílení přeshraniční spolupráce, ale i rozvoji informovanosti, diskuzí a společných vazeb účastníků a veřejnosti ve vztahu k veřejném prostoru, lidem, umění, krajině, architektuře a pohybu v čase a prostoru. K projektu bude vydána publikace, která bude dalším propagačním prvkem v rámci posílení sociokulturních vazeb v příhraničí. V rámci projektu spolupracujeme se školami – Gymnázium Ostrov, SPŠ keramická a sklářská, Volkskunstschule Oederan, Angewandte Kunst Schneeberg.

Na programu setkání v Lokti byly přednášky, prezentace, promítání, besedy a společenské večery o tomto druhu výtvarného umění s možností vlastní tvorby. Prezentovali se zde čeští a němečtí lektoři – výtvarníci i zájemci z řad účastníků. V rámci akce se konala prohlídka GAVU ( galerie umění v Chebu) a exkurze z výsledků ze sekání tvůrců graffiti ve městě. V průběhu setkání si mohli účastníci zkusit svůj talent na plachty,kartony, papíry a další materiál, práci se šablonami ve volném prostoru.

Počasí bylo příznivé a tak se praktická část setkání mohla konat pod širým nebem.

Vlastní prezentace společně s výstavou ukázek z Čech i Německa se konaly v galerii Café v Lokti, kde byla instalována výstava z prací lektorů a účastníků.

Díla vytvořená v rámci projektu - plachty v počtu cca 5 – 8 ks budou umístěny na budovu Dvorany, další díla budou součástí publikace.

V současné době se zpracovává dokumentace, kompletuje publikace a připravují díla k finalizaci a instalaci.

více na: www.facebook.com/StreetArtLoket2012 - informace zde budou průběžně aktualizovány

S přátelským pozdravem Štěpánka Bergerová

Street Art Loket 2012
Street Art Loket 2012
Street Art Loket 2012
Street Art Loket 2012
Street Art Loket 2012
7.9.2012
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj