Město Loket

Éra svítícího stromku jako z popelnice končí, Loket se chlubí prestižní vánoční výzdobou

Éra svítícího stromku jako z popelnice končí, Loket se chlubí prestižní vánoční výzdobou

Pamatujete si na minulý rok, když před barokní radnicí „zářil“ stromek-větev s několika svítícími provazy? Zastupitelé se to snažili ještě na poslední chvíli zachránit, a tak počet provazů zvýšili z dvou na čtyři. To jsou vánoční svátky! Při vzpomínce na Weihnachtsmarkt v Drážďanech či v Norimberku jsme v Lokti mohli mluvit pouze o smutném příběhu, který trval několik let a zdálo se, že nikdy neskončí. Vloni už jen vygradoval. Jak vypadá situace dnes? Hrad, most, ale i sídliště či autobusové nádraží. Tam všude svítí, nebo se připravuje umístění profesionální atypické dekorace, kterou nechala zdejší radnice na zakázku vyrobit.

„Jde o totální průlom, konečně. Do dnešního dne byla vánoční výzdoba v Lokti jeden velký nesmysl a ostuda od A do Z. Třeba na mostě směrem do města byly minulý rok čtyři hvězdy a každá jinak modrá. Jak kdyby jim to tady dal bezdomovec. Na náměstí před radnicí pak stál svítící strom jako z popelnice. Co budeme mít v Lokti teď je konečně to, čím se můžeme chlubit,“ komentuje loketský zahradník a odborník na výzdobu měst Miloslav Štěpán z Lokte. V pátek začala specializovaná firma MK-mont illuminations z Klášterce nad Ohří s umisťováním dekorací na hlavním mostě. Od dopoledne taktéž probíhala instalace výzdoby na věži hradu, kdy při pohledu na románskou, 26 metrů vysokou stavbu trnuli návštěvníci hrůzou. Přímo z jejích oken se jen po několika provazech spouštěl horolezec Pavel Urie, který vánoční prvky umisťoval. Podařilo se mu to na výbornou a už večer zářily jak hrad, tak lampy na mostě moderními LED diodovými světélky s motivy erbu města Lokte.

Zkrášlování ovšem nekončí – dále přibude svítící strom před radnicí, na ostrůvku autobusového nádraží, v ulici Mírová a Sportovní. „Na závěr, ve spolupráci s pivovarem Ferdinand, budou příchozí i kolemjedoucí vítat tři postavy metr a půl velkých andělů a jejich chóry na hradbách vyhlídky hotelu Ferdinand,“ dodává Štěpán. Slavnostní rozsvícení moderní vánoční dekorace se připravuje na 2. prosince v 17:00 hodin za přítomnosti občanů, starosty i faráře.

autor: Kristián Šujan
zdroj: Domorodci

17.11.2012
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj