Město Loket

Pepa Vojtek z Kabátů vystoupí v prosinci v Lokti

Pepa Vojtek z Kabátů vystoupí v prosinci v Lokti

Už 14. prosince 2012 se kostel svatého Václava v Lokti přemění na koncertní sál. Od 19:00 zde vystoupení elektrické smyčcové trio INFLAGRANTI v rámci svého vánočního turné. „Repertoár celovečerního koncertu bude složen převážně z vánočního cédéčka INFLAGRANTEK „Christmas Symphony 2011″, ke slyšení však budou i nové věci. Doprovodná kapela se rozroste o kytaru a perkuse. Jako zpívajícího hosta si dívky letos pozvaly kabátovského zpěváka Pepu Vojtka, který je znám také jako výborný muzikálový zpěvák a frontman nejpopulárnější české kapely současnosti, skupiny Kabát,“ sdělil pořadatel akce Vladimír Suchan z agentury Vlny.

Ceny vstupenek se pohybují od 200 do 490 korun.

Dívčí trio, které úspěšně působí na české popové scéně již 8 let, interpretuje slavné melodie z klasiky, rocku i popu v úpravách pro dvoje housle a violoncello. Ruší tak hranice mezi žánry a vytvořily „nový kabát“ už nejednomu hitu. Proto se teď dokonce hudebnice rozhodly pozvat si kus Kabátu na svoje turné.

„Přizvat Pepu jako hosta na naše vánoční turné byl můj nápad,“ vysvětluje houslistka a umělecká vedoucí INFLAGRANTI Markéta Muzikářová. „Předně se mi moc líbí jeho zpěv a celkovýprojev. Kabát je moje oblíbená kapela, kterou poslouchám léta, a z padesáti procent za to může Pepův zpěv. Pak jsem ho viděla zpívat i v muzikálu a zaujalo mě, jak široký má rejstřík a dokáže skvěle zazpívat cokoli. A tak mě napadlo, že bychom to spojení se smyčci mohli zkusit. Navíc je to v soukromí super člověk, vtipný a s energií a takové spojení mám vždycky ráda – když společná práce přinese nějaké obohacení, nové nápady, novou energii,“ dodává.

A co na to Pepa Vojtek? „Opět zvítězila moje touha poznávat něco nového. Chtěl jsem prostě zažít tour v tak neobvyklém hudebním složení. Hodně rockových kapel používá ke svým produkcím symfonické orchestry, ale to už je dneska nezajímavé spojení. Tady ovšem vznikl nápad předělat i rockovější písničky jen pro smyčcové trio, a myslím si, že to bude hodně zajímavé,“ uzavírá Vojtek.

autor: Kristián Šujan
zdroj: Domorodci

19.11.2012
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj