Město Loket

Loket vběhl do Nového roku

Již 28. ročník loketského Novoročního běhu předčil veškerá očekávání.Pořadatelé byli příjemně překvapeni počtem účastníků, nastartu se prezentovalo 170 běžců všech věkových kategorií, kteří se rozhodli začít Nový rok pohybem. Dosavadní rekord z roku 2010, kdy startovalo 108 závodníků, byl výrazně překonán. Zatím není jasné, co způsobilo strmý nárůst počtu účastníků, zda to bylo jarní počasí, šťastná třináctka na konci letopočtu nebo stoupající věhlas loketského závodu.

Celou trať úspěšně absolvovala i kompletní městská rada v čele se starostou Ing. Zdeňkem Bednářem. Pole startujících se rekrutovalo z nejrůznějších míst světa a kromě domácích borců si zdejší trať oblíbili a stálými účastníky jsou sportovci ze Sokolova, Chodova, Bukovan, Rotavy, Karlových Varů,Horního Slavkova, Březové u Sokolova, Dolního Rychnova, Starého a Nového Sedla a Vintířova. Mezinárodní nádech dal tomuto běhu pro veřejnost start Pabla Escajadilla z Belgie a Karima Abdellaoui z Bratislavy.

Všichni zúčastnění, i ti nejmenší,dorazili v pořádku do cíle, kde je kromě porcelánového hrnečku s motivem loketského hradu a volné vstupenky na hrad Loket, očekávala výborná česnečka manželů Hejnových a své dojmy a novoroční předsevzetí si mohli dále vyměňovat při opékání buřtů na ohništi před loketskou radnicí. Nejrychleji tradiční loketský okruh absolvoval domácí Tomáš Valta, který tak obhájil své loňské prvenství před Janem Sokolem a Karlem Rambouskem ml. (oba ze Sokolova). Mezi ženami byla nejrychlejší Hana Zápotocká z Chodova před domácí Lenkou Flaškovou a Věrou Denkovou z Rotavy.

Pořadatelské služby se již tradičně zhostili na výbornou a poděkování patří manželům Hejnovým, Klášterkovým, Flaškovým a Károvým, dále dámám Neudertové a Petře a Anně Beranovým a pánům Jakubáčovi a Demeterovi. Celou akci sponzorsky podpořilo Město Loket, Hrad Loket a pan Salva z MZ porcelánky Stará Role.

autor článku: místostarosta Mgr. Rudolf Flaška

 

Loket vběhl do Nového roku
Loket vběhl do Nového roku
Loket vběhl do Nového roku
Loket vběhl do Nového roku
3.1.2013
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj