Město Loket

Galerii na hradbách oživí grafiky držitele Českého lva Martina Kaisera

Galerii na hradbách oživí grafiky držitele Českého lva Martina Kaisera

Občanské sdružení 456 z Lokte zve všechny zájemce na vernisáž výstavy souboru grafik Martina Kaisera nazvanou Plakáty v rámci Galerie na hradbách. Vernisáž se uskuteční v pátek 24. 5. 2013 v 19:00 na loketských hradbách v prostorách bašty u hlavního mostu.

Soubor dvaceti osmi plakátů, grafik a koláží vytvořených pro film, divadelní představení nebo jako divadelní program je průřezem tvorby Martina Kaisera. „Někdo může namítnout, že se jedná o běžný prostředek reklamy, o každodenní rutinní letáky, jež potkáváme na každém rohu. Ovšem při bližším prozkoumání grafik a koláží lze zjistit, jak o neobyčejně nápadité, myšlenkově pestré a až boschovsky bizarní díla jde. Divák tak může proplouvat mezi jednotlivými osobami, zvířaty, krajinou, či hospodským stolem a hledat spojitost s daným titulem nebo účelem, za jakým plakát vznikl,“ sdělil za OS 456 Pavel Vdovec.

Martin Kaiser narozený roku 1971 je grafik, výtvarník, divadelník, rebel a kominík. Žije a pracuje ve Vrhavči v okrese Klatovy. Zabývá se vizuální komunikací, a to zejména v oblasti kultury. Za plakát k filmu „… A bude hůř“ získal v roce 2007 cenu Český lev za nejlepší filmový plakát.

autor: Kristián Šujan
zdroj: Domorodci

19.5.2013
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj