Město Loket

Dvojníci AC/DC rozstříleli Loket na kousíčky

Dvojníci AC/DC rozstříleli Loket na kousíčky

Tak takovouhle show městečko na Ohři už dlouho nezažilo. Do loketského amfiteátru se v sobotu v podvečer přivalili němečtí Barock AC/DC, nejlepší evropský revival australských rockerů. S sebou přivezli kanóny, obří maketu zvonu, stovky plechovek s pivem a hlavně do detailu propracované vystoupení.

Velkolepý hudební večírek odstartoval kolem sedmé hodiny předkapelou Judas Priest Revival, která diváky nabudila metalovou muzikou. Frontman při jedné skladbě dokonce přijel na pódium na motorce a připomněl tak, že staří rockeři prostě umí udělat fenomenální show. To se potvrdilo hned vzápětí. Ochranka hlásila pohotovost, návštěvníkům začaly basy dunět v uších. Ve vzduchu bylo cítit, že se valí obří bombastická podívaná. A taky že jo. Pár minut před devátou na scénu vtrhly hlavní hvězdy celého večera. Dvojníci AC/DC.

Ti na úvod rozpumpovali zaplněný amfiteátr jednou z nejslavnějších písní Back in black. „Ten zvuk nemá chybu a kytarista má navíc dokonale nacvičené pohyby. Neskutečné peklo,“ řekl návštěvník Jozef z Lokte, který před lety navštívil koncert australských legend v Praze, a tak může porovnávat. Kromě hudebních kvalit ocenil též výtečnou volbu písní. Skupina totiž z bohatého repertoáru svých legendárních kolegů vybírala samé lahůdky, kdy při známých refrénech a kytarových sólech nemohl nikdo zůstat v klidu stát či sedět. Správnou chuť tohoto, opravdu ostrého, hudebního guláše nav íc dotvářely pekelně horké počasí a znamenité německé pivo s logem AC/DC.

Valivý rock´n roll koloval v žilách všem, od rockových pardálů, po maminky s malými dětmi. Lidé stáli na lavičkách, kotel u pódia bouřil a zpěvák si s fanoušky během neskutečných pěveckých výkonů stále s úsměvem podával ruce. Dvouhodinová výroční megashow, 40 let od vzniku AC/DC, po čas celého večera gradovala. Kytarista sebou během hraní hodil o zem, svlékl si kraťasy nebo též předvedl celosvětově nejznámější „kachní krok“ – kdy skáče po jedné noze a druhou nohu má napřímenou před sebou. To vše v součinnosti kytarových riffů a bezchybných sól.

Mistrovské číslo přišlo při závěrečném reférnu We salute you, kdy se z několika kanónů na pódiu začalo střílet. Dunivé bubny spolu s výbuchy z děl ohlašovaly, že přišel konec. Všichni členové se po jednom s diváky rozloučili a kdo měl zájem, zúčastnil se autogramiády. Náhoda tomu navíc chtěla, že téměř současně s koncem koncertu se nad městem rozprostřel nádherný ohňostroj z loketských serpentin, kde se o víkendu konalo Mistrovství světa v motokrosu.

„Miluji AC/DC. Vyhrál jsem lístky v rádiu. Přijeli jsme až od Plzně, a musím říci, že to byl jeden z mých nejlepších hudebních zážitků. Všude budu Loket chválit,“ řekl asi padesátiletý muž ubytovaný v loketském muzeu. Dle ohlasů organizátorů a návštěvníků koncertu je tedy jasné, že Loket je pro rockové mejdany jako stvořený. Pořadatelská agentura Vlny Vladimíra Suchana se výjimečnými Barock AC/DC trefila do černého a všichni účastníci budou na sobotní nášup ještě dlouho vzpomínat.

AC/DC vznikli v roce 1973 v australském Sydney. Založili ji bratři Angus a Malcolm Youngové. Název kapely odkazuje k označení střídavého a stejnosměrného elektrického proudu. Za svou kariéru skupina prodala více než 200 milionů nahrávek. V roce 2000 AC/DC získali vlastní hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy.

autor: Kristián Šujan
zdroj: Domorodci

8.8.2013
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj