Město Loket

Loket: Město pořídilo nové informační mapy (TV Západ)

Loket: Město pořídilo nové informační mapy (TV Západ)

Krásy loketska si nyní můžete prohlédnout na nových informačních tabulích. Zajímavosti vycházkových míst si můžete přečíst už v těchto dnech.

Město Loket nabízí turistům nové informační tabule. Ty je navedou do krás a zajímavostí neprobádaných míst. Tabulí bude celkem pět, mimo důležitých informací na nich naleznete také mapu, která vás podrobně dovede až k danému cíli.

„Turista, který sem dorazí, asi samozřejmě zná cestu na Svatošky, ale je tady dalších 15,16, možná 20 zajímavých míst, které stojí za to vidět. Na cedulích konkrétně je vyznačená mapa. Samozřejmě vedle jsou nafocená místa, která lze navštívit. Ať už je to křížek nebo Meandr řeky Ohře, ne směrem na Svatošky, není to ta trasa, která je u té cesty, ale je to ta cesta v lese nahoře. Takových bodů máme tady v okolí více," vysvětlil loketský radní Petr Zahradníček.

Informační tabule financovalo město Loket společně s loketskými městskými lesy. Tabule mají posloužit nejen pěším turistům ale i cyklistům.

„Map jsme instalovali celkem pět a je to přímo na příjezdových cestách. Nejsou to ani tak trasy pro cykloturisty spíše pro pěší. Jsou při příjezdu do Svatošských skal, stejně tak směrem na Sokolov. Máme informační mapu i u benzinové pumpy. Není to tak, že by na sebe cedule navazovaly. Jedná se o informaci, kam se dá z konkrétního místa dojít," dodal Zahradníček.

Vyhlídkové, turistické okruhy jsou dlouhé od pěti do deseti kilometrů. Nejdelší trať je určená spíše pro náročnější a zkušené turisty.

zdroj: TV Západ

23.8.2013
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj