Město Loket

Průvod purkrabího Půty prošel městem (TV Západ)

Průvod purkrabího Půty prošel městem (TV Západ)

Tradiční průvod purkrabího Půty prošel královským městem Loket. Na dvoudenním nabitém programu jsme nemohli chybět s kamerou.

Pod starobylým hradem Loket se v sobotu 17. srpna sešly davy návštěvníků. Slavnosti Purkrabího Půty z Ilburka mají zvuk, počasí bylo skvělé a tak nezbylo než vystát frontu na lístky. S úderem desáté hodiny začal na nádvoří hradu bohatý program.

"Přistupte blíže k tomuto podiu, neboť zde zahájíme program dnešního dne. Program, který je poután přímo s osobností zde z hradu Lokte, purkrabího Půty. Jako zahájení nám zahraje hudební skupina Arcus, která mezi nás přijela z Chomutova a Jirkova a tak podobně. A je to velice významná skupina, jistě znáte ono pořekadlo, že dobré zboží se chválí samo, tak tuto hudbu si chválit nemusíte, protože oni se pochválí sami," vtipkoval v úvodu slavností průvodce v dobovém kostýmu.

Soubojům rytířů na kamenné dlažbě přihlíželi lidé se zájmem a pohodlně přitom posedávali na travnaté ploše pod zdmi hradu. Další se vydali do ulic města na prohlídku a nákupy. Na náměstí před průmyslovou školou se mohly děti projet na koních. Své řemeslo zde předváděli tesaři. Atmosféru doplňoval historický kolotoč.

Program slavností zahrnoval desítky umělců a skupin. Přijeli Žatečtí trubaři, středověká hudba Arcus, šermíři Burdýři a Equites, kejklíř Lukáš, taneční skupina Hortus Gratiae nebo sokolníci Teir. V sále hradu předvedlo dvě pohádky pouliční divadlo Viktora Braunreitera.

zdroj: TV Západ

23.8.2013
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj