Město Loket

Město osvítil anděl ze žárovek (TV Západ)

Město osvítil anděl ze žárovek (TV Západ)

Také v Lokti si rozsvítili vánoční strom. Lidé mohli obdivovat anděla vytvořeného ze žárovek.

Loni v historickém městě Loket poprvé se lidé sešli, aby byli přítomni rozsvícení vánočního stromu.

„Chceme, aby se stala v Lokti tradice rozsvěcování vánočního stromu na první adventní neděli, čili myslíme si, že Loket je natolik hezký, aby i v Lokti se tato akce konala. A společně s partnerským městem Illertissen zde máme k dispozici i bavorské illertissenské speciality " liboval si starosta města Zdeněk Bednář.

Den předtím se konala královská leč a rozdávání dárků v mateřské škole. Program na první adventní neděli připravila místní Základní umělecká škola. Náměstím se nesl zvuk melodie z pozounu.

Lidé se mohli zahřát u hořících dřevěných špalků, dát si něco na zub ve stánku. Na vše shlížel velký anděl vytvořený ze žárovek na zdi směrem k hradu. Slovo měl také loketský farář Jiří Majkov. Položil dětem jednoduchou otázku, zda se těší na vánoce.

„A víte, co by bylo krásné? Kdybychom se i my dospělí mohli těšit těma nevinnýma dětskýma očima, tou dětskou radostí. A ono vlastně o nic jiného v tom adventu nejde," sdělil všem přítomným.

Děti poté zazpívaly koledy. Starší zahráli na flétny. Vzrostlý vánoční smrk dodala společnost Loketské městské lesy. Nakonec se odpočítalo rozsvícení vánočního stromu, provázené potleskem.

zdroj: TV Západ

5.12.2013
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj