Město Loket

Lodní doprava na řece Ohři pod hradem Loket

Lodní doprava na řece Ohři pod hradem Loket

Poté co největší autobusový dopravce Karlovarského kraje Autobusy Karlovy Vary začal s provozem osobní lodní dopravy na řece Ohři v roce 2006 u příležitosti Krajinné výstavy Cheb – Marktredwitz v Chebu, snaží se každoročně nabídnout něco nového.

V loňském roce jsme zkusili plavby malou vyhlídkovou lodí na Ohři v Lokti. I přes dlouhé období povodní jsme si ověřili, že tato aktivita má smysl. Na letošní sezónu, která potrvá od května do září, jsme již dobře připraveni a těšíme se na spoustu spokojených zákazníků,“ uvedl Zdeněk Suchan, ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary.

Ceník

  • Dospělí: 50,- Kč / 2,- EUR
  • Děti: 25,- Kč / 1,- EUR
  • Rodinná jízdenka (2 dospělí + 2 děti): 125,- Kč / 5,- EUR          

Pronájem lodi pro skupiny a trasy podle Vašeho přání

  • 30 minut 800,- Kč
  • 60 minut 1300,- Kč
  • 90 minut 1800,- Kč

Společnost provádí také plavby po řece Ohři v Chebu a po přehradě Skalka. V sezóně 2014 budou však prováděny pouze příležitostné plavby  po předchozí domluvě. V případě pravidelných plaveb bude veřejnost informována.

Loď je vybavena novým, moderním, čtyřtaktním motorem, který splňuje přísné podmínky plavby na vodních tocích s ohledem na životní prostředí“ uvádí vedoucí obchodního úseku Jaroslav Kafuněk, který se stará o organizaci provozu.

Loď typu Caroline má obsaditelnost 12 osob a pro svůj malý ponor může i v horkých letních měsících při menším průtoku vody poskytnout návštěvníkům netradiční pohledy na hrad z vodní hladiny, která byla kdysi velmi důležitou součástí obrany města.

V letošním roce upravíme přístaviště pro lepší nástup cestujících a větší bezpečnost plavby,“ doplňuje Kafuněk.

Přístaviště je umístěno pod mostem vedoucím přes Ohři do centra města a je k němu přístup přímo po schodech z mostu nebo přes letní amfiteátr okolo lanového centra. Plavby jsou vhodné pro rodiny s dětmi, jako doplňkový program pro návštěvníky hradu, pro menší lázeňské skupiny, ale i pro školní výlety.

V letošním roce chystá společnost ve spolupráci s městem Loket i akci, kdy budou probíhat plavby zdarma. To určitě potěší i místní děti, které tak mohou tuto příležitost využít.

„Věříme, že lodní doprava pod hradem Loket pevně zakotví a bude do budoucna zajímavou atrakcí pro návštěvníky tohoto historického města“, dodává nakonec Suchan.

Více informací získáte na www.autobusy-kv.cz, nebo dotazem na mailu ld@akv.as
 

14.4.2014
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj