Město Loket

Loketský amfiteátr se dočká nového jeviště

Loketský amfiteátr se dočká nového jeviště

Student Matěj Rob z Lokte má rád rockovou muziku. Každý rok proto pravidelně navštěvuje přírodní divadlo pod loketským hradem a vychutnává si umění těch nejlepších bigbítových kapel. Aktuálně je však místo jeviště, na němž hudebníci z celého světa vystupují, pouze betonový skelet. Vysvětlení je jednoduché – minulý rok město nainstalovalo nové modřínové lavice pro diváky, letos se rekonstrukce dočká i samotné jeviště. A to už začátkem měsíce dubna.

Celou věc mají v gesci Loketské městské lesy. „Řešíme poslední detaily s projektantem. Od 1. dubna se začne. Dojde hlavně k sanaci betonových prvků a následně k umístění vrchní desky na jeviště. Ta bude ze železobetonové konstrukce. Požadavek od města byl, aby jeviště mohlo být jak zakryté, v případě koncertů, tak rovněž otevřené, aby v rámci oblíbených oper bylo vidět do orchestřiště,“ sdělil ředitel Loketských městských lesů František Kolář. Místostarosta Rudolf Flaška pak vyvrátil obavy některých návštěvníků, že se kvůli opravám zpozdí zahájení kulturní sezóny.

„Kulturní sezóna začíná 23. května 2014 koncertem skupin MIG21, Wohnout a Vypsané fiXy. Do té doby musí být rekonstrukce amfiteátru u konce,“ říká Flaška, jehož slovo potvrzuje i sám Kolář. „Máme i týdenní rezervu, abychom vše zkontrolovali, a předali tak finální podobu v perfektním stavu,“ dodal Kolář.

autor: Kristián Šujan
zdroj: Domorodci

24.3.2014
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj