Město Loket

Loket nakoupí další sbírky za desítky tisíc eur

Loket nakoupí další sbírky za desítky tisíc eur

Loketské sbírky budou ode dneška ještě rozsáhlejší. Kolekci více jak 8 tisíc exponátů, které se v současnosti po letech sporů vracejí do města, se zastupitelé rozhodli rozšířit o další vzácné předměty. Dopomohl jim k tomu syn z rodiny Zimmermannových, který tak činí v návaznosti na odkaz svého zesnulého otce. „Pan Zimmermann byl archivář, knihovník a významná osobnost Lokte. Měl přání, aby byly sbírky po jeho smrti primárně nabídnuty městu. Syn se tak rozhodl přání svého otce splnit,“ sdělil na čtvrtečním zasedání zastupitelstva starosta Zdeněk Bednář.

Výjimečný sběratelský soubor tvoří pohledy, grafika, modlitební knížky, porcelán, sklo a spousta dalšího. To všechno město odkoupí za necelých 35 tisíc euro. „Jde i naprosto unikátní a ucelené doplnění našich sbírek, které chceme dále rozšiřovat i pro další generace. Správní rada hradu již vše odsouhlasila a domluvila s prodávajícím dokonce i splátkový kalendář na čtyři roky,“ dodal starosta s posvěcením přítomných zastupitelů.

Loket pro své cenné sbírky buduje na hradě i depozitář, a to za 4 miliony korun. Bohužel ho však celý musí financovat ze svého rozpočtu. Před nedávnem totiž městu, kvůli administrativní chybě v podané žádosti, uteklo pět miliónů korun z evropských fondů. Právě tyto peníze chtělo vedení města na vybudování speciálních prostor využít.

autor: Kristián Šujan
zdroj: Domorodci

4.4.2014
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj