Město Loket

TV Západ: Slavnostní odemykání Ohře přilákalo rekordní počet lidí na vodu

TV Západ: Slavnostní odemykání Ohře přilákalo rekordní počet lidí na vodu

Tradiční akce odemykání Ohře v Lokti se letos setkala s velkým zájmem vodáků. Občas sice sprchlo, ale to přeci vodákům tolik nevadí.

Jubilejní, již desátý ročník slavnostního odemykání Ohře ve známém amfiteátru uspořádaly společně vodácký oddíl TJ Loket, soukromá půjčovna lodí a město Loket. Rekordní byl letos počet lidí na lodích, kterých bylo během dne 260. Všichni postupně nastoupili v tábořišti v Sokolově a dopluli do Lokte.

Tam na ně čekal kulturní program s vystoupením pěti kapel a bubenického uskupení. Představily se skupiny DRC Ostrov, Trepka, Alison, KV Expres, Bodlo a Roháči. Stejně jako bubenický DRUM Band Františka Zemana, Základní umělecké školy Ostrov a Základní umělecké školy Antonína Dvořáka z Karlových Varů.

Zájemci si mohli během dne vyzkoušet v areálu prolézt lanovou dráhu. Ta nebyla součástí akce, podobně jako pracovníci, kteří v amfiteátru pracovali. Ti si v pracovním nasazení mohli poslechnout muziku. Nemohly chybět stánky s občerstvením a dobrotami. Večer pak došlo k rituálu, kdy víla odemkla Ohři.

zdroj: TV Západ

2.5.2014
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj