Město Loket

Herec Richard Gere ochutnal v Lokti 15° pivo a zvážil možnost koupit zde dům

Herec Richard Gere ochutnal v Lokti 15° pivo a zvážil možnost koupit zde dům

Tajná návštěva kouzelného městečka na Ohři hollywoodskou superstar! Ve čtvrtek 2. července 2015 zavítal americký herec Richard Gere do západočeského Lokte. Kromě prohlídky hradu si udělal čas také na ochutnávku domácího pivečka v místním Pivovaru Svatý Florián. Doprovod mu dělalo celkem 8 lidí.
65letý Gere, známý zejména jako podnikatel Edward Lewis z filmu Pretty Woman, přijel do Lokte se svým početným doprovodem v černých vozech značky BMW. Auta zaparkovala u benzinové pumpy a jejich posádka se následně vydala, už pěšky, po mostě směrem do centra města. Vše v naprostém utajení, bez přítomnosti novinářů či poblázněných fanoušků. Po prohlídce hradu zamířila celá skupina před šestou hodinou do zdejšího Pivovaru Svatý Florián.
„My jsme ho ani nepoznali. Obsloužili jsme ho jako každého našeho hosta,“ říká provozní pivovaru Lukáš Lojín a popisuje další podrobnosti. „Když už byl pan Gere na odchodu, přišla za mnou paní s tím, že chce zaplatit a vypsat účtenku na filmový festival. A na závěr mi řekla: chceme vám poděkovat, byli jste tu moc milí a příjemní a vaším hostem byl pan Richard Gere. Tak jsme všichni jenom nevěřícně koukali, načež paní dodala: jediné, o co bych vás ještě požádala, abyste to teď neříkal dalším lidem, protože potřebujeme v klidu odejít. Samozřejmě jsem její přání respektoval, protože kdyby mi právě ona neprozradila, že u nás byl Richard Gere, tak to vlastně nikdo ani nevíme,“ vypráví Lukáš Lojín.

Gere v kšiltovce, černých brýlích, bílé košili a plátěných kalhotách seděl na venkovní terase ve stínu. V pivovaru se zdržel zhruba 40 minut. V Lokti se mu podle svých slov velmi líbilo a označil ho za magické místo, kde by si dokonce v budoucnu dovedl představit koupit i dům. Pochvaloval si hlavně klid a rovněž vynikající místní pivo, údajně jedno z nejlepších, jaké kdy v životě pil. „Dal si u nás malé patnáctistupňové pivo, které si i sám objednal. Nikdo neobjednával za něj,“ doplnil Lojín.

Autor: Mgr. Kristian Šujan
Zdroj: Domorodci.cz

7.7.2015
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj