Město Loket

TV Západ: Pomáda v amfiteátru nadchla početné publikum

TV Západ: Pomáda v amfiteátru nadchla početné publikum

Muzikál Pomáda - nestárnoucí love story v podání pražského Divadla Kalich - se letos objevila na programu loketského amfiteátru. V jedné z hlavních rolí se představil i rodák z nedalekého Horního Slavkova Tomáš Savka.

Od prvního uvedení muzikálu Pomáda na Broadwayi uplynulo již více než 40 let. Přesto i dnes si jednoduchý příběh o lásce a dlouhých letních dnech se spoustou hudby nachází fanoušky po celém světě.

Pražské divadlo Kalich se připojilo před časem k celosvětovým oslavám 40. výročí premiéry tohoto legendárního amerického muzikálu jeho novým nastudováním. A s tímto představením, po předchozích úspěšných uvedeních muzikálů Robin Hood, Johanka z Arku a Osmý světadíl, zamířili do amfiteátru v Lokti.

Podle slov producenta a ředitele divadla Kalich Michala Kocourka se po celkem 9 původních českých muzikálech rozhodli pro toto představení jako svůj první licenční titul. Pomáda vyšla jako ideální volba s ohledem na aktuální náladu diváků, jejich chuť se na muzikálu především bavit a také s ohledem na strukturu současné muzikálové nabídky, v níž takový titul chybí. Velkou roli sehrál fakt, že se divadlo mohlo opřít o choreografa a režiséra Jána Ďurovčíka, který nastudoval tak náročnou taneční show na úrovni plně srovnatelné s dalšími světovými produkcemi.

Celosvětově Pomáda patří mezi nejdéle uváděné tituly v historii muzikálů. Celkem získala 7 nominací na Tony Awards (divadelní verze Oscarů). Zhlédlo ji více než 5 miliónů diváků a byla přeložena do 37 jazyků. Divácké rekordy ve všech zemích trhala také její filmová verze s Johnem Travoltou a Olivií Newton – John v hlavních rolích.

Pomáda v divadle Kalich přinesla do Lokte efektní taneční show plnou nestárnoucích hitů, energie, romantiky, humoru a dech beroucích výkonů.

zdroj: TV Západ

14.7.2015
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj