Město Loket

Loketské serpentiny v sobotu večer ozářil velkolepý ohňostroj

Loketské serpentiny v sobotu večer ozářil velkolepý ohňostroj

Víkendový program Mistrovství světa v motokrosu v Lokti ve třídách MXGP, MX2 a WMX se dnes večer přehoupne do své druhé poloviny. Symbolicky na to upozorní ve 23:00 hod. již tradiční ohňostroj v areálu Loketských serpentin.

Přestože na akci míří tisíce lidí, ještě minulý rok to vypadalo, že celý motokrosový šampionát skončí. „Generální sponzor Sokolovská Uhelná a.s. již nechtěl financovat takto velkou akci sám, a tak jsme se nakonec domluvili na finančním plnění společně ze strany Autoklubu ČR a našeho pořádajícího klubu AMK Loket. Jedná se hlavně o zaplacení nemalých poplatků promotérovi MS. Podmínkou promotéra, ale i Autoklubu ČR, byla smlouva nejméně na tři roky. Takže fanoušci motokrosu v ČR o tuto akci v nejbližších letech nakonec nepřijdou,“ řekl ředitel závodu Zdeněk Dvořák s tím, že organizační výbor závodu sice čítá zhruba 20 lidí, ale v době konání závodu je pořadatelsky aktivních více jak 350 lidí.

Vedle nich jsou v pohotovosti také desítky policistů a několik vozů rychlé záchranné služby. „Na místě zajišťuje zdravotnický dohled celkem 6 vozů, z toho 4 v systému rychlé lékařské pomoci (2 velké a 2 osobní vozy) a jedno vozidlo pro převoz raněných. Celkem tedy 4 lékaři na určených stanovištích, 1 lékař ve zdravotním stanu a 6 řidičů záchranářů,“ dodala tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje Petra Bakurová.

Autor: Mgr. Kristian Šujan
Zdroj: Domorodci.cz

27.7.2015
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj