Město Loket

Město Loket koupilo zpátky pozemky Nad Hájovnou, chce zde vybudovat oddychovou zónu

Město Loket koupilo zpátky pozemky Nad Hájovnou, chce zde vybudovat oddychovou zónu

Oddychová zóna s dětským hřištěm a in-lineovou dráhou. Podobné záměry chce v ulici Nad Hájovnou realizovat vedení radnice v Lokti. Důvodem je podle slov starosty Zdeňka Bednáře stále rostoucí počet nově přistěhovaných občanů do této lokality. Zastupitelstvo kvůli tomu již odsouhlasilo koupi zhruba 3.000 m2 pozemků, které v minulosti prodalo firmě BelaREAL servis s. r. o. Právě na nich by plánovaná zóna mohla vyrůst. Metr čtvereční vyjde městskou pokladnu na 50 korun za m2.
„V době, kdy město tyto pozemky prodávalo, byla cena 90 korun za m2. Takže jsme v podstatě na těchto pozemcích vydělali. Teď bychom zpracovali projektový záměr z hlediska nějakého volnočasového parku či oddychové zóny, pro děti prolézačku, případně i in-lineovou dráhu. Pokud se lokalita Nad Hájovnou do budoucna celá obsadí, bude oddychová zóna pro místní obyvatele nevyhnutelná,“ sdělil starosta Zdeněk Bednář.
Pozemky patřily firmě BelaREAL servis s. r. o. jednatele Victora Tishchenka, kterou při obchodu s městem zastupoval zastupitel Patrik Stangar. Ten se také proto konečného hlasování o koupi pozemků kvůli střetu zájmů zdržel.
O podobě volnočasového parku či dalších možnostech využití bude loketské zastupitelstvo během prázdnin ještě jednat.

Autor: Mgr. Kristian Šujan
Zdroj: Domorodci.cz

28.7.2015
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj