Město Loket

TV Západ: V oknech radnice se ukázal živý orloj

TV Západ: V oknech radnice se ukázal živý orloj

Živým pětiminutovým orlojem se mohli pokochat všichni, kteří se dostavili v pátek 15. srpna v deset večer před loketskou radnici. V oknech kanceláře místostarosty, který ji musel pro tyto účely vystěhovat, měly postupně přehlídku nejrůznější postavy.

„My jsme se zaměřili na to, abychom jsme tam měli 12 postav jako na skutečném orloji. Na skutečných orlojích to představují apoštolové, tak bychom měli 12 figur. Nicméně jsme se snažili, aby tam byly historické figury Lokte, aby tam byly pohádkově mystické figury z historie Lokte, ale i postavičky Lokeťanů ze současnosti. Byla tam postava Lokeťana v tradičním kroji, byl tam farář, byl tam fotbalista za Termity, ale byly tam i víly a byli tam Gottstein a Šrakakal,“ popsal místostarosta Lokte Petr Zahradníček.

Již před lety pořádali místní recesisté asi pětici podobných akcí na Kolovratské skále, na které lidé hleděli z hradeb města. Nově toto defilé připravila místní radnice spolu se skupinou Orloj Chorchoj. Postavy byly nasvícené z protější budovy internátu. Starosta města jako jeden z apoštolů házel čokoládové mince přihlížejícím.

„Chtěli bychom navázat na tradici pořádat to jednou za rok. Dokud budou nápady, protože by to vždy mělo mít nějaký nový originální nápad. Vždy je to v druhé polovině srpna o víkendu a rádi bychom to v příštím roce zopakovali. Zatím opět na radnici, možná trochu jinak. Ale zase bychom rádi využili malé scény, která je na náměstí a program už by byl od 19 hodin večer. Hrála by tam kapela a byl by tam stánek s občerstvením. Je logické, že scházet se tam na 5 minut skoro nemá cenu, ne nemá cenu, lidé přišli, ale my jsme si letos ověřili, že to lidi ještě zajímá, tak bychom to v příštím roce rádi rozšířili,“ nastínil místostarosta.

Celou přehlídku živého orloje můžete zhlédnout na našem facebookovém profilu.

Zdroj: TV Západ

1.9.2015
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj