Město Loket

Budova bývalých potravin prochází rekonstrukcí

Budova bývalých potravin prochází rekonstrukcí

Budova bývalých potravin v ulici Tyršovo náměstí v Lokti prochází rekonstrukcí. Nemovitá kulturní památka získala dotaci z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón.
„Město Loket požádalo ministerstvo kultury o poskytnutí dotace na obnovu této nemovité kulturní památky. Ústřední komise ministerstva kultury žádost posoudila a odsouhlasila zařazení této nemovitosti do akcí opravy včetně účelové dotace,“ uvádí se v zápisu ze zasedání zastupitelstva.
Objekt čeká obnova fasády, výměna klempířských prvků a výměna novodobých vchodových dveří. Celkové náklady jsou vyčísleny na 742 tisíc (bez DPH), dotace činí 371 tisíc. Zastupitelstvo v této souvislosti schválilo povinný podíl z rozpočtu města ve výši 74 200 korun, který je nutný k čerpání dotace.
Práce provádí firma ELESTA Loket zastupitele Patrika Stangara, kterému rovněž budova patří. „Z budovy bude nejpravděpodobněji bytový dům se dvěma nebytovými prostory. Prvotní je teď ale hlavně oprava fasády a zabezpečení statiky, protože zadní část objektu je odtržená od té hlavní. Bude to celkově stavba chuťovka, je to ale výzva,“ podotkl Stangar.

Autor: Mgr. Kristian Šujan
Zdroj: Domorodci.cz

28.9.2015
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj