Město Loket

TV Západ: Vinobraní na hradě lákalo davy

TV Západ: Vinobraní na hradě lákalo davy

S obrovským zájmem se setkal letošní, již 9. ročník hradního vinobraní v Lokti. Počasí v sobotu přilákalo tolik zájemců, že pořadatelé chtěli uzavřít prodej vstupenek, ale to by se na řadu nedostali ti, kteří vystáli dlouhou frontu. Nakonec tedy hrad doslova praskal ve švech. Pořadatelé připravili doprovodný program v duchu tradic. Podtitulem celé víkendové akce bylo motto „Když vchází víno, odcházejí tajnosti“.

„Je to všechno dohromady. Taneční soubory, kapely, vína a málokdo třeba ví, že ve zdejším kraji se také ve středověku pěstovalo víno. Navíc na královský stůl určitě víno patří, tak musím říct, že máme 9. ročník. Na první ročník jsme měli návštěvnost 1800 lidí, prakticky to postupně stoupalo - 2500, 3000, 3500, loni jsme měli 3800 návštěvníků za dva dny, co je pořádáno vinobraní,“ vysvětlil Václav Lojín, ředitel hradu.

Většina vín pocházela z oblasti Jižní Moravy, z oblastí Čejkovic a Pavlovic, ale našly se i vzorky z Mělnicka. K dobré náladě vyhrávala moravská cimbálovka, představil se revival z Mariánských Lázní. K dobrému vínu patří také dobré jídlo, a tak se u stánků prodávaly sýry nebo uzeniny.

„Kulturní program bude mít každý až do večera. Může se střídat. Máme to tak, musím říci, že návštěvník může zajít do města, může se vrátit, opravdu je to na celý den. Může si podle programu, může se podívat, co všechno z programu ,jestli chce vidět tanečnice, jestli chce poslouchat cimbálovou muziku nebo revival, bigbít nebo takový. Návštěvník si může vybrat a může se i na hrad v průběhu dne vrátit. Má to být o pohodě, a jak vidíte počasí a pohoda nám přeje, takže doufám, že se nám letošní ročník vydaří,“ věří Lojín.

Komentované prohlídky hradu se ve dny vinobraní nekonaly, ale hrad jako celek byl otevřen, takže bylo možné si ho zevrubně prohlédnout. Na vinobraní se představily také folklórní soubory Stázek a Mariánek. Kromě běžných akcí a koncertů budou další velkou událostí na hradě Loket vánoční trhy.

zdroj: TV Západ

6.10.2015
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj