Město Loket

TV Západ: Program Adventu bude bohatší

TV Západ: Program Adventu bude bohatší

Podobně jako řada měst v regionu i Loket letos rozšíří náplň adventního času. V minulých letech se projevil zájem veřejnosti o možnost se setkávat během předvánočního shonu na akcích, které svým zaměřením kladou důraz na tradice a pohodu.

Kromě tradičních vánočních trhů, které se pořádají na hradě, tak chceme rozšířit o adventní slavnosti v Lokti na každý adventní víkend. Začínáme už poslední listopadový víkend, kdy v neděli dojde k rozsvícení vánočního stromu. To máme slavnostně připravený program, kde vystoupí děti z mateřské školky, sólisté ze Základní umělecké školy. Večer bude zakončen Purpurou, budeme zpívat Purpuru. Zapálí se prskavky, které dostanou občané na náměstí, a pak se rozsvítí stromek,“ popsal začátek adventní doby v Lokti místostarosta města Petr Zahradníček.

I letos se bude společně zpívat píseň Purpura legendy českého divadla Jiřího Suchého.

„Následující víkend bude Mikulášská, ta bude v režii mikulášské diskotéky a pak budou ještě dva víkendy, které jsou spojeny s trhy na hradě,“ uvedl Zahradníček k programu.

Město spolu s hradem domluvilo způsob, jakým bude prosincový program probíhat. Trhy na hradě začínají 12. prosince.

„Na hradě budou vánoční trhy se vším všudy tak, jak jsou na ně zvyklí, to znamená i s kulturním programem. V tento víkend nebudeme na náměstí konkurovat kulturním programem, tady půjde jenom reprodukovaná hudba, ale v ty ostatní adventní víkendy bychom chtěli program rozšířit i dolů do města. Už dneska vím, že na zlatou neděli přijede a zazpívá Tomáš Savka,“ prozradil Zahradníček.

Na trzích se očekává pestrá směsice zboží v necelých dvou desítkách stánků. I letos se přijede podívat delegace z partnerského Illertisenu. Podrobný program oslav je ke zhlédnutí na stránkách města loket.cz.

zdroj: TV Západ

9.11.2015
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj