Město Loket

TV Západ: Společná oslava Silvestra v amfiteátru zahájí rok Karla IV.

TV Západ: Společná oslava Silvestra v amfiteátru zahájí rok Karla IV.

Město Loket se připravuje na konec letošního roku a především na rok 2016, kdy se zúčastní oslav 700 let od narození krále Karla IV. Po rozšířených adventních trzích je to další kulturní počin, který chtějí vyzkoušet na Silvestra.

„Adventem to u nás nekončí, mi budeme pořádat letos poprvé i Silvestra. Budeme ho pořádat v amfiteátru a ten Silvestr pro nás bude vlastně takovým zahájením roku oslav Karla IV. Nakonec tady stojíme před obrazem Karla IV., v rámci jeho jubilea 700 let, které bude takovou červenou nití ve všech akcích v příštím roce,“ prozradil místostarosta Petr Zahradníček.

Bát se zimy příchozí nemusí.

„Je to trochu z naší strany risk, ale chceme to zkusit, protože i v minulých dobách jsme se pokoušeli třeba občas dělat takový spíš komorní Silvestr na náměstí. Tentokrát vzhledem právě k tomu zahájení oslav roku výročí jubilea 700 let Karla IV., tak to chceme zkusit v amfiteátru. Budou tam plynové hořáky. Dneska už víme, že tam bude hrát End of Scream, loketská kapela Kozatay, že vystoupí jedna ze Smokie revival kapel. A večer vítání toho Nového roku se zhostí starosta Karel IV., přijede samozřejmě také, bude tam. Všichni se na to těšíme a i pro návštěvníky připravujeme, že tam budou dva stany, velkokapacitní pivovarské, které budou v prostoru, který je k stání. I tam budou plynové hořáky, takže ani to počasí by nás nemělo nějakým způsobem zaskočit, ale je to trošku loterie, to je pravda,“ dodal Zahradníček.

S městem Lauf, které s Loktem pojí postava Karla IV., připravují na příští květen velkou souběžnou výstavu.

zdroj: TV Západ

23.11.2015
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj