Město Loket

TV Západ: Vánoční výzdoba opět posílila, strom už svítí

TV Západ: Vánoční výzdoba opět posílila, strom už svítí

Jedním z nejlépe vánočně vyzdobených měst v celé republice je tradičně královský Loket. A chtějí být i nadále na špici.

„Proto jsme i na letošní rok tu naši vánoční výzdobu rozšířili. Ať už o ty převisy v pěší zóně, o převisy tady při vjezdu na náměstí. Kašnu jsme zaplnili kapry, další kašna u Národního památkového ústavu je taktéž osvícena a rozšířili jsme vánoční osvětlení i na další sloupy veřejného osvětlení tak, aby Loket skutečně patřil mezi ta krásná města,“ vyjmenoval v úvodu večerního programu starosta města Lokte Zdeněk Bednář.

Ale samotná výzdoba je jen doplněk. Důležitý je také program. A na něm si dávají v Lokti záležet. Plné historické náměstí a příjemná atmosféra je pak odměnou pro všechny, kteří program připravují.

Víkendový program zahájil v sobotu trhy a pokračoval v první adventní neděli. Kromě více než desítky stánků s nejrůznějším vánočním sortimentem nechyběl stánek z partnerského německého Illertisenu. Na malé scéně se od 16 hodin uskutečnil kulturní program. V něm vystoupily děti z obou mateřských školek, základní školy i Základní umělecké školy. I přes nevlídné počasí se postupně náměstí zcela zaplnilo. Program pomalu směřoval do finále a jedním z jeho vrcholů bylo společné zpívání písně Purpura. Tu spolu s pěveckým sborem zapělo celé náměstí s rozsvícenými prskavkami.

Slovo k zamyšlení před samotným rozsvícením stromu přidal pan farář Jiří Majkov.

„Advent a Vánoce jsou slavnostmi světla. Naší snahou má být v tomto období, aby nejen krásně zářily světla v ozdobách, na stromcích, na sloupech, aby bylo město takové coca-colové, když to tak řeknu. Naší snahou má být, aby ta záře byla uvnitř v nás, abychom mi především, potom na ty Vánoce zářili dobrem a láskou. To je to, co potřebuje dnešní svět. Tma to je zlo, tma to je něco špatného, ve tmě se bojíme. Tam, kde je světlo, tam je naše jistota, jistota domova. A tak, kéž toto naše město, září jako náš opravdový domov. Domov pro všechny ty děti, které se těší na Vánoce, domov pro nás. A kéž tato záře domova, je v každém našem domově a v každém z nás,“ popřál všem Majkov.

Krásný strom, který zajistili Loketské městské lesy, pak společně po odpočítání rozsvítili pro všechny, kteří si přišli zahájení Adventu v Lokti připomenout.

zdroj: TV Západ

7.12.2015
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj