Město Loket

TV Západ: Kulturní program bude letos opět bohatý

TV Západ: Kulturní program bude letos opět bohatý

Nabitý kulturní program má pro letošní sezónu připravený město Loket. Kromě opraveného amfiteátru se akce budou konat na hradě i v centru města.

V nedávné době byla dokončena další část oprav loketského amfiteátru. Při zahájení turistické a kulturní sezóny si mohli návštěvníci prohlédnout, co nového se v areálu udělalo. V loňském roce proběhla kompletní oprava hlediště, jehož podoba se, podle vedení města, lidem líbí a vyhovuje divákům. Letos se muselo přistoupit k opravám jeviště.

"Celé to pódium, které bylo, tak se demontovaly dřevěné prvky, které tam byly. Celé se to opravilo tak, aby byl zajištěn odtok vod, které v případě dešťů tam zespodu působily destruktivně, čili je zajištěno odčerpávání a to hlavní, co je -- byla opravena statika celého pódia. A ta plocha, která byla hlavní, kde ti vystupující (účinkují), tak byl použit beton na základě doporučení statika, aby to bylo uděláno jednou provždy a i ty velké koncerty, které se zde konají dnes, tak odpovídaly z hlediska zatížení pódiu tak, jak je," vysvětlil starosta města Loket Zdeněk Bednář.

Celou akci za zhruba 2 miliony korun zajišťovaly kompletně subdodávkou Loketské městské lesy, které mají amfiteátr v pronájmu. Vše se tedy stihlo do začátku koncertní sezóny, která i letos bude zajímavá.

"Na sezónu 2014 má Loket připraveno své tradiční prostředí, zaprvé je to amfiteátr, kde se dělají velké koncerty, megakoncerty. Bude tady Scooter, budou tady kapely zahraniční další, je tady naplánováno zhruba 20 koncertů, bude tady opera, klasická Rusalka, Polská krev -- opereta," vypíchl některé akce v přírodním divadle místostarosta Lokte Petr Zahradníček.

Vystupovat zde bude například Anna K, Floyd -- Reloaded, Szidi Tobias a další. Odehraje se zde galavečer kickboxu, metalový festival nebo show věnovaná kapele Rammstein. Další akce budou probíhat na hradě.

"Kde se dělá spíše alternativní muzika. Skoro každý víkend bude bu alternativní muzika nebo pohádky pro děti," potvrdil Zahradníček.

V prostorách loketského hradu se tak chystají Už jsme doma nebo Plastici, na své si přijdou i folkaři nebo příznivci didgeridoo.

Třetí scénou je přímo náměstí. Zde bylo například zahájení sezóny. Využije se také během jarmarku na hradě nebo pro setkání historických automobilů 12. července.

"Další světovou událostí v Lokti bude Mistrovství světa v motokrosu, které proběhne 26. a 27. července v motokrosovém areálu nad Loktem. Mistrovství světa Grand Prix MX1 a MX2," pochlubil se Zahradníček.

Pro všechny zájemce nechalo město vytisknout průvodce kulturním programem. Ten je k dostání v infocentru a pohostinských zařízeních. Sledovat můžete také stránky města na adrese www.loket.cz

zdroj: TV Západ

2.6.2014
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj