Město Loket

Beatles, Meky a „Magnet“ proměnili Loket v Las Vegas

Beatles, Meky a „Magnet“ proměnili Loket v Las Vegas

Téměř vyprodaný amfiteátr pod hradem Loket zažil v pátek 30. května 2014 navečer báječnou hudební podívanou v režii slovenských muzikantů. Divákům se zde představila košická kapela The Backwards, která patří mezi nejlepší Beatles revivalové kapely na světě. Celý koncert pak korunoval svým vystoupením legendární Miroslav „Meky“ Žbirka.
Šlo o jediný samostatný koncert Mekyho pod širým nebem v roce 2014. Hned z počátku skladatel a zpěvák obdivoval zejména atmosféru koncertu. „Teď se v Karlových Varech nudí. A víte proč? Tady je totiž to nejlepší místo! A tu scenérii za námi, tu ani v Americe nemají,“ okomentoval nasvícené svahy a okouzlující hrad Meky, jenž si ve zdejším amfiteátru v minulosti už zahrál, a to dokonce se symfonickým orchestrem.
Tentokrát představil svou doprovodnou kapelu, a samozřejmě nestárnoucí hity napříč celoživotní muzikantskou kariérou. Zazněly tak nesmrtelné písně Biely kvet, Múr našich lások, Atlantida a spousta dalších. Jako hosta si pozval zpěvačku Martu, s níž zazpíval známý duet Čo bolí, to prebolí.
Kromě bravurní hry na kytaru a suverénního zpěvu zvládal Meky navíc popíjet ze sklenky červené víno a bavit příchozí osazenstvo. Sám pak i vymyslel pro svůj band název. „Jmenujeme se Magnet, protože jsme tu samí přitažliví hudebníci,“ zašprýmoval a návštěvníci ho odměnili bouřlivým potleskem.
„Když jsem ještě pracoval v Novém Sedle na šachtě, chodil jsem tam do hospody. A když jsem vždycky jel domů autobusem, tak po Sedle chodili mladí lidé, nosili s sebou magneťáky a vyhrávali. A víte, co poslouchali? No, Mekyho Žbirku! Takže dneska to byl pro mě skvělý zážitek, děkuji všem za účast,“ sdělil své dojmy návštěvník Jozef ze Slovenska, který v Lokti žije už téměř 40 let.
Když pak v závěru došlo na hudební přídavek, lidé byli nadšení. Meky ovšem neváhal a opět zažertoval. „Nebudeme to zdržovat, čekají nás ještě v Las Vegas,“ usmál se a okamžitě přidal další známé skladby, kterými celý koncert po jedenácté hodině večerní zakončil. Možná by právě i v Las Vegas mohli pohodovou atmosféru, roztančené publikum a perfektní hudební výkony pátečního večera Lokti závidět.

autor: Kristián Šujan
zdroj: Domorodci

7.6.2014
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj