Město Loket

Scooter proměnili Loket v taneční mejdan

Scooter proměnili Loket v taneční mejdan

Show, ohňostroj, tanec. Tři slova, na která si vzpomene snad každý, kdo v neděli večer navštívil město Loket. Zdejší zaplněné přírodní divadlo přivítalo jednu z nejúspěšnějších kapel německé historie, legendární seskupení Scooter. A show plná ohně a tance to byla vskutku velkolepá! Speciálními hosty byli němečtí Steinkind.
50letý frontman H. P. Baxxter, vlastním jménem Hans Peter, odstartoval taneční mejdan plný hitů se svými kolegy v půl desáté večer. Diváky kromě jeho pronikavých hlasivek s přídavkem rapových pasáží a počítačových hlasů rozpohybovali i tanečníci. Zejména pak tedy sličné blondýnky, které se během koncertu několikrát převlékaly do nejrůznějších slušivých kostýmlů. Taneční hudba ve stylu techna pak nenechala nikoho sedět. Amfiteátr byl navíc doslova v obležení, a to i mimo své prostory. Na protějším břehu, na mostě, v parku… tam všude postávaly a následně tančily desítky a desítky lidí, kteří neměli to štěstí a nemohli si jedinečnou atmosféru vychutnat přímo v kotli.
Po čas koncertu nechyběly nesmrtelné hity jako Hyper Hyper, Ramp! či Maria, které byly doprovázeny ohnivými efekty a ohňostroji. Pomyslnou korunku celé atmosféře dodal v jedné z posledních písní právě Hans Peter, který zahrál na speciální kytaru, z níž následně začaly šlehat pyrotechnické plameny. „Přestože předkapela mě moc nenadchla, Scooter nezklamali. Byl to skvělý zážitek, my v předních řadách jsme si to užili na sto procent,“ popsal Vít Kříž z Lokte. S ním souhlasí i další místní obyvatel Vašek Neudert.
„Tohle byl pro mě hudební vrchol, v Lokti už asi nikdy nic lepšího nebude. Bavil jsem se dokonale a u některých písní jsem měl dokonce husinu. Ještě teď si zpívám,“ řekl po koncertě Neudert.
Přesně hodinu před půlnocí se s bouřícími diváky skupina rozloučila. Přestože zejména německé publikum ještě několik desítek minut žádalo jejich návrat a skandovalo zejména jméno Hanse Petera, Scooter se již na prkna pod loketský hrad nevrátili. Střelný prach ve vzduchu a nezapomenutelný zážitek v srdcích všech návštěvníků však zůstanou ještě hodně dlouho.
I sám organizátor Vladimír Suchan si koncert pochvaluje. „Zatím mám jenom samé kladné ohlasy. Přestože to není můj žánr, koncert se povedl. Práce na něm ale bylo jako na kostele,“ podotkl Suchan s tím, že koncert se vyznačoval náročnými technickými požadavky. Navíc velká starost byla i o samotnou kapelu. Ta strávila v Karlových Varech celkem dva dny, kde bydlela v luxusním Hotelu Carlsbad Plaza.
Jedna z nejúspěšnějších skupin v historii Německa prodala za svou kariéru více než 30 miliónů desek a na svém kontě má rovněž 80 platinových a zlatých desek. Scooter do Česka zavítali v rámci svého rozsáhlého turné 20 Years of Hardcore Tour 2014.

autor: Kristián Šujan
zdroj: Domorodci

8.7.2014
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj