Město Loket

A je tady motokrosový šampionát: 150 policistů v pohotovosti i dopravní omezení

A je tady motokrosový šampionát: 150 policistů v pohotovosti i dopravní omezení

Závody mistrovství světa v motokrosu se o víkendu konají v loketských serpentinách. Pořadatelé očekávají až 15 tisíc lidí, což si vyžádá uzavírku komunikací.

„Dopravní omezení se vždy týká jen průjezdu od Jalového vrchu dolů na křižovatku ke kapličce. Uzavírka bude od pátku 18 hodin do neděle 18 hodin,“ sdělila Tereza Hronová z tiskového střediska AMK Loket. Policisté navíc připravují policejní preventivní akci, kterou pořádají ve spolupráci s německými kolegy.

„Půjde o akci s názvem Bezpečná lokalita, jejímž cílem je eliminace nápadu trestné činnosti, porušování veřejného pořádku, bezpečnost osob a bezpečnost a plynulost silničního provozu v souvislosti s konáním mistrovství světa v motokrosu a dalších doprovodných akcí. Na opatření se podílejí nejen policisté z krajského ředitelství Karlovarského kraje, ale také policisté ze SRN Plavno,“ řekla policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Podle jejích slov bude do akce nasazeno v denních i nočních hlídkách celkem 150 policistů, a to zejména ze služby pořádkové, dopravní, cizinecké a kriminální policie. „Němečtí kolegové budou přes den zastoupeni jednou hlídkou ve vozidle a jednou hlídkou na motocyklech. V nočních hodinách se akce zúčastní jedna německá hlídka. Žádáme řidiče, aby respektovali dopravní značení v místě konání mistrovství světa a dbali pokynů policistů a pořadatelské služby,“ doplnila Krejčí.

V serpentinách nad Loktem se pojede rekordních pět závodů včetně mistrovství světa žen. Půjde o poslední seriál mistrovského šampionátu v této lokalitě. Pořadatelé totiž v regionu nenašli nového generálního partnera. „V regionu v současné době není žádná společnost, která by byla ochotna podpořit šampionát v rozsahu, v jakém to činil náš dosavadní partner Sokolovská uhelná, s tím, že ukončení pořádání závodů světového šampionátu je výsledkem vzájemné dohody,“ dodal ředitel závodu Zdeněk Dvořák.

autor: Kristián Šujan
zdroj: Domorodci

26.7.2014
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj