Město Loket

Loket uchvátí dějinami i moderními sporty

Loket uchvátí dějinami i moderními sporty

Perla na Ohři. Tak by se dalo charakterizovat třítisícové městečko Loket ležící kousek od filmových Varů a hornického Sokolova. Unikátní místo s hradem, světoznámým amfiteátrem a řekou uchvátí nejen svými bohatými dějinami, ale též pulzující zábavou ve stylu evropských metropolí. Vězněn tu byl malý Karel IV., ve společnosti Ulrike von Levetzow zde obědval Goethe, ve zdejším přírodním amfiteátru pak před nedávnem vystoupily hvězdy jako Joe Satriani, kapela Omega či Scooter. „Nevynechal jsem ani jedno představení v letošní vaší sezóně. Je to nejlepší stánek naší kultury pod širým nebem,“ sdělil kdysi herec Oldřich Nový a bez jakékoli nadsázky měl pravdu. Kulturní program je i letos pod loketským nebem nabitý akcemi, od muzikálů až po rockové koncerty. Rovněž operní festival Loketské kulturní léto zaznamenal před nedávnem veliký úspěch.

Loket je jako stvořený pro rodinný výlet plný historie, zábavy, ale taktéž odpočinku. Takže zavřete oči, promyslete svou dovolenou a vyrazte právě do Lokte! Alespoň na pár dnů.
Ať už přijedete do Lokte jakkoliv, autem nebo na kole, zamiřte hned na zdejší náměstí. Prohlédněte si malebná zákoutí, zajděte do muzea knižní vazby a navštivte středověký hrad. Na ubytování poté narazíte prakticky všude, v blízkosti hradu stojí za zmínku zejména tři možnosti. Překrásný Penzion U Frídy (jeden z nejstarších objektů v Lokti), Penzion a restaurace Atmosféra přímo na náměstí u trojičního sloup nebo stylový Lazy River Hostel. „V hostelu máme k dispozici restauraci s nabídkou vegetariánské kuchyně a knihovnu. Připojení k Wi-Fi je možné zdarma. Srpnové termíny jsou ještě stále volné,“ upřesnila provozní Eva Formánková. Téměř z každého pokoje je okouzlující výhled na hrad. Po ubytování přijde vhod, obzvláště v parných dnech, osvěžení.

Bohužel veřejné koupaliště v Lokti žádné nenajdete. Zchladit se můžete tak akorát zlatavým mokem v Atmosféře, případně skokem do kašny. Rozumnějším nápadem však bude řeka Ohře a půjčení si lodě. „V sezoně od 6. června do 17. srpna stojí jednodenní výlet na dvoumístné kánoi s výbavou 380 korun, rodinná kánoe 450 korun, raft 750 korun. Doprava plavidel na start i z cíle je v našich stanovištích zdarma (Kynšperk, Sokolov, Loket, K. Vary, Vojkovice, Perštejn, Klášterec). V zásadě platí, že čím déle plujete, tím je půjčovné levnější,“ říká ředitelka Dronte Ohře Hanka Červenková s tím, že ubytování Dronte poskytuje rovněž v nedalekém kempu v Tovární ulici. Samotných tras pro vodácký výlet je pak několik, nejznámější vede k mohutným postavám Ženicha, Nevěsty, Muzikantů a Svědků. Že nevíte, o kom je řeč? Přeci o Svatošských skalách, žulovém skalním městě, které v minulosti navštěvovali bratři Grimové či Jan Werich. Taktéž pro milovníky kol jde o nezapomenutelnou podívanou! A pokud jste se rozhodli právě pro kolo, můžete od Svatošek dojet až na Farmu v Horách. Ta se rozkládá pár kilometrů od města na pozemcích Loketských městských lesů. Moderně vybavený jezdecký areál, jenž nový nájemce kompletně zrenovoval, nabízí výuku jízdy na koních nebo nejrůznější celodenní výlety. Samozřejmostí jsou služby restaurace a možnosti ubytování. Intenzívnější adrenalin než ze sedla koně máte možnost zakusit v lanovém parku v Lokti, kde se o vaši bezpečnost pochopitelně postará tým proškolených trenérů.
Loket je zkrátka perlou, kterou si místní opečovávaní a chrání, na druhou stranu ji vystavují na odiv. Vždyť také proč schovávat před lidmi tak úchvatný kus světa?

autor: Kristián Šujan
zdroj: Domorodci

11.8.2014
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj