Město Loket

TV Západ: Město zřídilo místo odboru kultury uvolněného místostarostu

TV Západ: Město zřídilo místo odboru kultury uvolněného místostarostu

V Lokti na Sokolovsku už mají nové Zastupitelstvo i Radu města. Připravuje se programové prohlášení, ale známé jsou už priority, které v něm určitě nebudou chybět.

Volby do obecního Zastupitelstva města Loket určily výměnu pěti členů z patnácti. Celkem zde zasednou členové 8 stran a sdružení. Nově například LOPATA, což jsou Loketští Patrioti a Tatínkové, Nezávislí, ANO a Domorodci.

„Rada je pětičlenná, starosta a místostarosta jsou z kandidátky TOP 09, jeden mandát získala LOPATA, dali jsme jí možnost nominovat svého zástupce, druhý je těch, kteří skončili druzí ve volbách, Konzervativní strana, která nominovala Lubomíra Stehlíka a třetí byl Radek Hejna za Stranu Zelených,“ popsal složení Rady města staronový starosta Zdeněk Bednář.

Programové prohlášení teprve vzniká, ale jistou představu už vedení města má.

„Chtěli bychom dokončit ty započaté práce tzn., to je dokončení přístupového chodníku k „finským“ domkům, další akce, která je, a zítřejší Zastupitelstvo bude schvalovat dohodu o odkoupení pozemku Českých drah, kde pro tu oblast Nádražní – Mírová, bychom chtěli vytvořit velké parkoviště, stejně tak i pro konání kulturních akcí, aby to bylo i záchytné parkoviště, čili to je před námi velký úkol. V současné době se zpracovává projektová dokumentace,“ popsal Bednář.

Další z priorit je Dvorana. Tu chce město nechat prohlásit kulturní památkou a opravit ji. Postrádá totiž větší zastřešené místo pro pořádání kulturních akcí, když nepřeje počasí nebo mimo sezónu amfiteátru. Další úkoly se týkají komunikací.

„Zpracování projektové dokumentace na tři ulice – Tovární, Revoluční, Rooseveltova. Výhledově musíme uvažovat i o druhé etapě, tak jak jsme započali pěší zónu, o opravě náměstí. Samozřejmě prioritou je taktéž pokračování v tom výtečném trendu Loketských městkých lesů, protože to je velký zdroj příjmů pro městskou pokladnu,“ vyzdvihl starosta Bednář.

Sehnat dotaci na opravu severního paláce na hradě a dokončit za celé volební období kompletní rekonstrukci hradu. Přislíbené dotační peníze jsou už na zateplení domu s pečovatelskou službou. Město chce také opravit povrch sportoviště s dosluhujícím tartanem. Největší důraz se klade na rozvíjení turistického ruchu, který je dominantní pro město. S tím také souvisí dobrý kulturní program pro celý rok. Právě proto byla zřízena funkce uvolněného místostarosty města.

„Snahou naší je profesionalizovat celou oblast kultury, školství a sociálních věcí. My jsme uvažovali o dvou variantách – buďto zavedeme Odbor kultury, anebo se tomu bude věnovat místostarosta na plný úvazek. Zvolili jsme tuto variantu a je teď na mně, abych prokázal, že to bude mít smysl,“ řekl místostarosta Petr Zahradníček.

Nejbližší akcí bude tradiční rozsvěcení vánočního stromu na náměstí.

„My máme speciální strom z našich lesů, takže bude určitě krásný jako v posledních dvou letech. To rozsvěcení se uskuteční 30. listopadu, v neděli, od šesti hodin večer do osmi, bude tady program – mateřská školka, Základní umělecká škola Horní Slavkov a Loket a zazpívá i soubor Cubitus oráty, protože ještě není čas na koledy. A potom o týden později budou na hradě a ve městě vánoční trhy, na které bych chtěl všechny pozvat,“ uvedl Zahradníček.

Podrobné informace o kulturním životě města najdete na stránkách www.loket.cz nebo www.hradloket.cz.

zdroj: TV Západ

26.11.2014
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj