Město Loket

Ve správní radě hradu Loket usedne nově student Kristián Šujan

Ve správní radě hradu Loket usedne nově student Kristián Šujan

Hospodaření hradu Loket, schvalování rozpočtu, investiční záměry či koncepce a využití prostor hradu. Na tyto a další aspekty dbá správní rada Hradu Loket, o. p. s. Jejím novým členem se dnes stal 23letý Kristián Šujan z Lokte, student Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (na fotografii uprostřed). Na čtvrtečním zasedání o tom rozhodlo městské zastupitelstvo. Šujan ve funkci nahradí zastupitele Jaroslava Hlavsu (na fotografii vpravo), kterému uplynutím funkčního období členství zaniklo. Členovi rady města Radku Hejnovi bylo členství naopak o další tři roky prodlouženo. 
„Rád bych se seznámil s hospodařením a investičními záměry hradu Loket a s jeho organizační strukturou. Obyvatelé města se na tyto věci permanentně ptají, a tak bych jim rád dal erudovanou odpověď. Stejně tak mě zajímá koordinace kulturních akcí hradu a města. Myslím si, že v tomto ohledu funguje hrad jako jakási samostatná jednotka, která s městem na společné kultuře moc nespolupracuje,“ sdělil Šujan, který tím naráží například na dvojité vánoční trhy v Lokti.

Radnice totiž pořádá vlastní trhy o víkendu 6. – 7. prosince 2014, kdy vstupné je zdarma. Ve stejný termín, od 10:00 do 18:00 hodin, jsou ovšem otevřené také brány hradu Loket, který nabízí tradiční středověké vánoční trhy. Zde však už zájemci zaplatí za vstupenku 100 korun.
Nejbližší akce, na které se mohou všichni Loketští a milovníci tohoto historického města sejít, je slavnostní rozsvícení vánoční stromku před radnicí. „To proběhne už v neděli 30. listopadu od 19:00 hodin, a to za účasti jak starosty Zdeňka Bednáře, tak i faráře Jiřího Majkova. Program startuje ovšem již od 18:00 hodin, kdy vystoupí například děti z mateřské školky, žáci LŠU či pěvecký sbor Cubitus.“ uvedl místostarosta Petr Zahradníček, který má nově ve městě na starosti oblast kultury.

autor: Milan Hloušek
zdroj: Poznej Sokolovsko

5.12.2014
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj