Město Loket

Hrad Loket rozšíří svou expozici útrpného práva

Hrad Loket rozšíří svou expozici útrpného práva

„Rok 2014 byl pro hrad Loket jedním z nejtěžších, ale zároveň nejúspěšnějších roků. Byl dokončen svoz loketských sbírkových předmětů, kdy část z nich je již vystavena v expozicích hradu. Dále jsme pořídili celkem 18 nových vitrín a část původních vitrín byla zrenovována. Navíc v posledním listopadovém týdnu prošel branami hradu stotisící návštěvník, který obdržel věcnou cenu,“ sdělil ředitel hradu Loket Václav Lojín, který pro srovnání uvedl návštěvnost okolních památkových objektů k 30. listopadu 2014. Zámek a hrad Bečov – 52 tis. návštěvníků, Chebský hrad – 48 tis., zámek Kynžvart – 22 tis. či klášter Teplá – 19 tis. návštěvníků. Dle těchto informací je tak zřejmé, že hrad Loket patří v Karlovarském kraji k nejnavštěvovanějším. Jako jeden z mála památkových objektů v České republice má navíc otevřeno 365 dní v roce, bez poledních přestávek.

Hrad Loket teď chystá další novinku. Rozšíří totiž expozici útrpného práva o 2 nové kobky. „Jde o 2 místnosti vedle rotundy, které jsou nyní prázdné – p. Drašnar, který pro hrad vytvořil stávající expozici útrpného práva, nabídl jeho rozšíření a současně i repasování figurín z expozice původní. Správní rada tento záměr na posledním zasedání posvětila,“ zmínil Lojín.

Správní rada pak začátkem prosince rovněž schválila prodloužení otevírací doby hradu Loket v měsících červenec a srpen. „V roce 2015 bychom vyzkoušeli prodloužení otevírací doby do 18.30 hodin s posledním vstupem v 18.00 hodin. Podle předběžných odhadů tím dojde k navýšení příjmů o zhruba 400 tisíc korun. Prodloužením otevírací doby vyjde hrad vstříc požadavkům průvodců větších turistických skupin i návštěvníkům koncertů v amfiteátru, kteří před začátkem koncertu mohou náš hrad navštívit,“ uzavřel člen správní rady Hradu Loket, o. p. s. Kristián Šujan.

autor: Kristián Šujan
zdroj: Domorodci

29.12.2014
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj