Město Loket

TV Západ: Novoroční běh měl rekordní účast

TV Západ: Novoroční běh měl rekordní účast

Jak na nový rok, tak po celý rok. Pokud toto pořekadlo platí, tak ti, co se zúčastnili Novoročního běhu v Lokti, budou mít letošní rok plný zdraví a dobré nálady.

Již 30. ročník tradičního Novoročního běhu se konal v Lokti. Ve čtvrtek 1. ledna od 14 hodin se na trasu o délce 2,5 kilometru vydaly na dvě stovky místních.

„Celý život jsem dělal atletiku, učil jsem tělocvik, tak jsem se rozhodl, že taky pro Loket udělám nějaký závod a vyšlo to – založit Novoroční běh – jak na Nový rok začneme, tak celý rok budeme trénovat. A chtěl jsem získat co nejvíce lidí, nebylo to pro trénované atlety. Ale spíše pro širokou veřejnost, aby lidé přišli, sdružili se, zaběhli si, dali si polévku, opekli buřty a v klidu se rozešli,“ popsal začátky organizátor Rudolf Flaška.
 

V počátcích se akce běhala hodinu po půlnoci, ale kvůli neosvětlenému okolí města se přesunula na později. V posledních ročnících přibývá startujících. Letos se přihlásil rekordní počet 209 běžců. A to nejen proto, že je běh stále populárnější.

„To pěkné prostředí v Lokti jednak asi přitahuje lidi, jednak, že to tady není – pár chrtů vyběhnou, dostanou medaili a jdou – ale že lidé na náměstí zůstanou, popřejí si k Novému roku, popovídají si, co kdo dostal a je jim tady prostě dobře, takže stoupá to – budu muset objednávat více cen,“ usmívá se Flaška.

Další výhodou je, že se neplatí startovné. Všichni také dostali stejnou cenu – pamětní minci. Trasa historickým městem není náročná a i přes chladnější počasí se lidem běželo dobře.

„Všechno bylo v pořádku, nic obtížného. Běželo se mi dobře, trasa byla lehká,“ potvrdil Martin Záhrobský.

zdroj: TV Západ

6.1.2015
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj