Městský úřad Loket| Technické služby Loket| Loketské městské lesy| Hrad Loket| Základní škola Loket| Mateřská škola Loket| Městská knihovna Loket
Město Loket
Město Loket
Město Loket
Město Loket
Hrad Loket
Město Loket
Město Loket
 

 

Komise pro partnerská města Loket a Illertissen

Loketská zákoutí - soutěž amatérských fotografů

Loketská zákoutí - soutěž amatérských fotografů

Loket je krásný a nesmírně fotogenický v každé roční době, ve dne i v noci. Hrad, most, kostel, park, náměstí i podhradí, panoramatické snímky města i jeho dominant z „Loketských vyhlídek“. Nezkrášlené i v rozličných úpravách je hojně prezentují profesionální i amatérští fotografové z Lokte i okolí nejen na svých facebookových profilech, ale také ve fotograficky či turisticky zaměřených skupinách a nezřídka získávají zasloužená uznání a chválu. Hledáček fotografů občas zaostří i na neobvyklé cíle. Detaily staveb, uličky, dvorky, lesní pěšinky, zákoutí, která zůstávají na první pohled návštěvníků i obyvatel Lokte bez povšimnutí, přestože v sobě ukrývají půvab starých časů či nedávnou proměnu. A právě tyto cíle budou v roce 2021 hlavním motivem soutěže amatérských fotografů. Město Loket vyhlašuje fotografickou soutěž pro amatérské fotografy –Loketská zákoutí.

PŘEDMĚT ZÁJMU:
Zachyťte fotoaparátem neobvyklá místa ve městě i okolní přírodě – detaily i větší celky, stavby, odpočinková místa, zákoutí uliček atd.
Termín konání soutěže: Březen – listopad 2021
PODMÍNKY A PRAVIDLA SOUTĚŽE:
• Soutěž je otevřená pro každého amatérského fotografa (člověk, který fotí pro radost a zájem, nikoli pro výdělek) ve věku od 15 let.
• Soutěžící se může přihlásit do soutěže opakovaně (tj. může zaslat celkem 9 fotografií (1 za každý soutěžní měsíc) a získat tak body do celkového hodnocení, které proběhne v listopadu 2021.
Průběžné body získává každý soutěžící za počet „To se mi líbí“, body se sčítají.
Fotografie je možné vždy do 10. dne v měsíci poslat na adresu fotosoutezloket21@gmail.com buď přímo, nebo na tuto adresu zaslat odkaz na „úložnu“, kde si ji pořadatelé mohou stáhnout.
• Do soutěže budou přijaty pouze digitální fotografie, které budou splňovat následující parametry: formát JPG, minimální velikost 1 600×1 200 pixelů, maximální velikost jednoho souboru 5 MB.
• Fotografie přihlášené do soutěže nesmějí obsahovat prvky z více fotografií (fotomontáž) a nesmějí pozměňovat skutečnost. Fotomontáže, koláže nebo jinak výrazně upravené fotografie budou ze soutěže vyřazeny.
• Název vkládaného souboru musí obsahovat číslo měsíce (tj. od března = 3), stručný název fotografie a jméno autora. Vše je prokládáno podtržítkem. Název souboru bude mít podobu následujícího příkladu:3_chajda v zahrádkářské kolonii_P.Novák.jpg. Do e-mailové zprávy zašlete také stručný popis fotografie – místo, kde byla pořízena, datum, krátká anotace.
• Doručené fotografie v daném měsíci (do 10.dne) budou vystaveny vždy v 1 souboru(albu) na oficiálních FB stránkách města Loket společně s jejich popisem (ovšem zatím bez uvedení autora), kde může veřejnost hlasovat o nejkrásnější foto měsíce formou „Like“ u každé fotografie. Hlasování bude probíhat vždy od 11. do 20. dne v měsíci.
• Vítězná fotografie měsíce (tedy snímek s nejvíce „To se mi líbí“) bude otištěna v následujících Loketských listech společně s popisem a jménem autora a bude zdobit také úvodní stránku FB města. Pozor! Počítají se pouze "Like" pod fotkami na FB města, nikoli u sdílených fotografií na jiných profilech!
• V listopadu 2021 bude soutěž uzavřena a 9 vítězných fotografií postoupí do velkého finále, z něhož stejným způsobem hlasování vzejde absolutní vítěz, který získá hlavní cenu – dárkový
balíček v hodnotě 1000 Kč a zveřejnění fotografie na titulní straně Loketských listů. Celkové výsledky soutěže budou zveřejněny v lednových LL.

• Účastník soutěže musí být autorem přihlášené fotografie a musí vlastnit na přihlášené dílo veškerá práva, která může poskytnout pořadateli soutěže (Město Loket) v případě výhry, a to
pro zveřejnění fotografií v Loketských listech, FB města a pro případné další uveřejnění (výstava, kalendář).
• Účastníci a zejména vítězové soutěže souhlasí s publikováním svých fotografií v tisku nebo v elektronické formě nyní i v budoucnu bez omezení, a to nejen v Loketských listech, ale i v jiných
propagačních materiálech spojených se soutěží nebo s Městem Loket, a dále s použitím fotografií k nekomerčním propagačním účelům bez nároků na honorář za autorská práva.
• Všechny fotografie budou uveřejněny v galerii fotografií na webových stránkách města Lokte.
• Rádi bychom ze soutěžních fotografií (pokud jich budeme mít dostatek) uspořádali také malou výstavu a z vítězných fotografií připravili kalendář města Lokte na rok 2023.

Informace - roušky

Vážení spoluobčané, dnes jsme obdrželi od Karlovarského kraje další dodávku chirurgických roušek. K vyzvednutí jsou na podatelně Městského úřadu Loket v pracovní době (tel. 352 684 001)
 Roušky budou vydávány do vydání zásob. Děkuji. Petr Adamec, starosta
Přečíst »23.2.2021

Jak se vám dnes žije v Lokti? Výsledky ankety

Vážení občané Lokte,

jak asi víte, na podzim město Loket uspořádalo anonymní anketu mezi vámi, občany města o tom, jak jste spokojeni s životem v Lokti, co byste rádi změnili, a jak si představuje jeho další rozvoj. Názory občanů by měly být pro vedení města inspirací na co se zaměřit, co vylepšit a jakým směrem dále pokračovat, aby se nám v našem krásném městě příjemně společně žilo. Děkujeme všem, kteří anketu vyplnili a přispěli svými nápady. Také děkujeme agentuře ABRI za spolupráci na zpracování celého dotazníku.

 

Anketa byla k dispozici v papírové i elektronické formě a vyplnilo ji celkem 217 občanů, z toho 57 % žen a 43 % mužů. Věkově se nejvíce zapojili lidé ve středním věku, tedy kategorie 31 - 45 a 46 - 60. Nemalé množství odpovědí však přišlo také od seniorů a respondentů mladších 30 let. Anketu také většinově (68 %) vyplnili lidé, kteří v Lokti žijí 16 a více let, případně od narození. Co se týče místa bydliště, nejvíce odpovídajících (43 %) respondentů žije na sídlištích ve Sportovní a Mírové. Na náměstí, přilehlých ulicích a Zahradní bydlí 26 % odpovídajících. Z ostatních částí města včetně Údolí, Nadlesí a Dvorů jich pochází 31 %. Co se týče složení domácností, anketu vyplnili většinově (55 %) členové rodin s dětmi, 32 % z Vás žije v manželství/partnerství a 10 % žije v jednočlenné domácnosti. Tyto údaje byly anonymní a slouží jen k lepšímu pochopení toho, z jakých skupin lidé většinově odpovídali.

A konečně bychom rádi představili konkrétní výsledky ankety. Mohli jste vyplnit více odpovědí z nabízených možnosti, tudíž součet odpovědí není 100 %. Procenta jsou pro přehlednost zaokrouhlena na jednotky. Také jste mohli napsat svou textovou vlastní odpověď, což velká část z Vás udělala a my to oceňujeme, protože odpovědi byly často velmi výstižné.

UPOZORNĚNÍ - volné odpovědi respondentů jsou ponechány ve formě tak, jak byly zaznamenány online nástrojem. Odpovědi neprošly jazykovými korekturami!

Podrobné výsledky ankety najdete ve formátu pdf zde:

Přečíst »15.2.2021

Výzva hejtmana Karlovarského kraje

Výzva hejtmana Karlovarského kraje

Na základě dnešního apelu ministerstva zdravotnictví, který vychází z kritické situace v lůžkové péči o pacienty s COVID-19 a z epidemiologických dat v našem regionu, se obracím s prosbou na všechny občany Karlovarského kraje, aby na co nejnižší možnou míru omezili pohyb v rámci jednotlivých měst a obcí a před každou ze svých cest zvážili její nezbytnou nutnost. Chápeme, že je třeba se dopravit do práce, k lékaři, případně obstarat základní nákup. Všechny ostatní cesty a setkání ale, prosíme, omezte na minimum. Dospěli jsme do okamžiku, kdy kapacity našich nemocnic a zdravotnických zařízení skutečně nestačí a každá další zátěž může tento stav jen zhoršit.

 

Petr Kulhánek, hejtman Karlovarského kraje

Přečíst »10.2.2021

NABÍDKA ODVOZU NA OČKOVÁNÍ PRO SENIORY

NABÍDKA ODVOZU NA OČKOVÁNÍ PRO SENIORY
Vážení senioři, potřebujete odvést na očkování a nemůžete si přepravu zajistit vlastními silami nebo s pomocí příbuzných? Město Loket ve spolupráci s Městskou knihovnou a SDH Loket zajistí váš odvoz do očkovacích center. Domluvit odvoz si můžete na telefonních číslech 723 457 936 a 352 684 229 (Městská knihovna Loket) a 725 300 941 a 352 359 732 (MÚ Loket odbor správní – Ing. Barbora Štefková, DiS.) od pondělí do pátku mezi 8:30 a 11:30. Prosíme o využití této služby pouze v případě, kdy nemáte jinou možnost (vlastní automobil, příbuzní apod.). Děkuji a přeji všem pevné zdraví, Petr Adamec starosta města Loket
Přečíst »26.1.2021
Infocentrum Loket
Ve výběru nejsou žádné akce.
  • <
  • Březen 2021
  • >
  • Po
  • Út
  • St
  • Čt
  • So
  • Ne
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

 
Karlovartský krajŽivý kraj