Město Loket

Den Cyklostezky Ohře - již proběhla

termín:10.6.2017  od 13:00
místo:Amfiteátr Loket
pořádá:Karlovarský kraj a město Loket
typ akce:Slavnosti
Den Cyklostezky Ohře

Karlovarský kraj a město Loket zvou všechny malé i velké cyklisty a cykloturisty v sobotu 10. června 2017 od 13 hodin do amfiteátru v Lokti, kde se uskuteční už 3. ročník symbolické oslavy páteřní cyklostezky.

Zaregistrovaní účastníci, kteří přijedou na kolech, získají v promostanu Karlovarského kraje trička, reflexní přívěsky, nealko nápoje a další drobné dárky. O zábavu se postará živá hudba, pro děti bude ve spolupráci s BESIPem připravena jízda zručnosti nebo program Porcelánové školičky. Loketští hasiči nabídnou svezení na člunu po Ohři. Dojde i na představení pohádkové knížky „Kdo zachrání Pižďucha“ loketských autorů Jana Ondera a Zuzany Onderové.

V tento den České dráhy vypraví a zároveň představí velkokapacitní cyklovlak „Ohře“, který bude po dobu prázdnin o sobotách a nedělích pravidelně jezdit mezi Chebem a Karlovými Vary. Účastníci letošního Dne Cyklostezky Ohře si mohou vybrat z nabídky těchto speciálních vlaků a na základě registrace na Den Cyklostezky Ohře a vyzvednutí místenky mohou některý z nich zdarma využít.  V každém ze čtyř cyklovlaků bude 100 míst pro kola.

Možnost registrace je jednoduchá. Všichni, kteří od 15. do 31. května vyplní registrační formulář na internetových stránkách kraje, si pak v některém z devíti informačních center (Cheb, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Aš, Kynšperk, Sokolov, Loket, Karlovy Vary, Ostrov) budou moci vyzvednout od 1. do 8. června identifikační „all inclusive“ pásky a místenky na vlak. Pro informace o možnosti registrace na akci a o jízdních řádech vlaků sledujte internetové stránky Karlovarského kraje a Facebook Karlovarského kraje.

Oblíbená cyklostezka Ohře značená žlutým číslem 6 vede malebnými zákoutími a údolími podél řeky z Karlových Varů, například pod středověkým hradem v Lokti, přes Kynšperk a kolem zámku Mostov až do Chebu. Asfaltovou a místy písčitou trasu si oblíbily desetitisíce cyklistů proto, že je bezpečná a bez převýšení. Vede až na výjimky mimo silnice a díky nenáročnému profilu ji zvládne každý.

Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj