Město Loket

Mladé a nadějné výtvarnice v září v Městské knihovně Loket

Září 2021 v Městské knihovně Loket je ve znamení mladých nadějných výtvarnic. Už od prvního v rámci pravidelného cyklu minivýstav SOU*HVĚ*ZDI představujících nové autory nebo odnože tvorby autorů již zavedených vystavuje loketská grafička a designérka Kateřina Riegerová své plakáty (trendy digitální grafiky v kombinaci s kresbou). Další tvorbu Kateřiny Riegerové najdete na instagramu @_slunecnice_ a podpořit jí můžete také zakoupením jejích plakátů, které jsou v prodeji již dnes. Minivýstava Kateřiny Riegerové JAKO PĚNA potrvá do 30. září.

 

Záříjovým hitem bude bezpochyby první souhrnná výstava loketské grafičky a ilustrátorky Anny Robové POPRASK!, Anna Robová právě úspěšně dokončila studium grafického designu pod vedením doc. Jaroslavy Severové, ak. mal. na Univerzitě Hradec Králové. Její práce znáte z loketského veřejného prostoru, realizovala například plakát na Loketské VyOsení, MUZMUZ noc, kulturní přehledy nebo stánek Loketské kozičky. Výstavu zahájíme vernisáží v atriu Městské knihovny v sobotu 4. září od 17:00, uvede ji Annina profesorka doc. Jaroslava Severová, ak. mal. a hudební doprovod obstará v premiéře tajuplný BIOMECHANOID (groove, CZ). Pořad bude součástí akce Muzikantská a muzeální noc 2021. Výstava potrvá do 7. října.

 

V sobotu 25. září si mezi 10:00 a 12:00 a dále mezi 13:00 a 17:00 budete moci naučit leccos ze základů animace v otevřené dílně s autorkou animovaných filmů Helenou Maříkovou. Hraví jedinci všech věkových kategorií si budou moci vyzkoušet ploškovou animaci a vytvořit si vlastní kraťoučký animovaný snímek. Na dílnu se není třeba registrovat, můžete přijít kdykoli v průběhu pořadu, vyšetřete si ovšem alespoň 1 hodinu času, aby to stálo za to. Pokud by bylo plno, neházejte flintu do žita, budete se moct zatím v atriu knihovny podívat na video o historii a základech tvorby animovaného filmu s tipy na výrobu domácího animačního studia (poběží celý den stále dokola). Pracovní oděv s sebou! Helena Maříková je absolventkou ateliéru animované tvorby na UTB ve Zlíně. Pracovala v několika animačních studií a v současné době se věnuje především lektorské činnosti v oblasti animovaného filmu a jógy.

 

Vstup na všechny akce je zdarma! Říjen pak bude ve znamení poesie – přivítáme například létající festival kvalitních básníků Samý kecy nebo v samostatném pořadu mistra České republiky ve slamu Filipa Korytu, který u nás představí své dvě nové knihy.

Mladé a nadějné výtvarnice v září v Městské knihovně Loket
Mladé a nadějné výtvarnice v září v Městské knihovně Loket
1.9.2021
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj