Město Loket

Týden knihoven v Městské knihovně Loket 5. - 9. 10. 2021

Letošní Týden knihoven proběhne v Městské knihovně Loket ve dnech 5. – 9. 10. 2021. Vstup na veškeré akce je zdarma. Těšit se můžete na:

 

5. 10. 10:00         BOOKSTARTOVÝ KLUB VYBARVENÝ

Žlutá jako sluníčko, červená jako jahůdka, zelená jako travička a modrá jako nebíčko, uf… A co tam dát citron, sedřené koleno, okurku a džíny? Otevřený, literární, poetický a hravý klub s Káťou Brindzovou pro rodiče s dětmi 1 – 3 roky.

 

5. 10. 18:00         MAŠATA / LÁBEK / MAZÁČ PODRUHÉ

Pro velký úspěch opakujeme večer literatury a hudby se dvěma spisovateli a jedním kytaristou z Karlovarského kraje. Všichni představí čerstvé knižní i hudební novinky.

 

Antonín Mazáč (1979), žije v Chodově, pracuje v Karlových Varech. Autor detektivních povídkových triptychů Noční tep (2014, Beletris) a Křest ohněm (2015, Beletris), krimi románů Letargie (2017, Plus) a Nezbytná opatření (2020, Talent PRO Art), jakož i hororu Tři kříže (2019, Talent PRO Art). Porotce Ceny Jiřího Marka o nejlepší detektivní knihu roku, v současnosti má na starost literární soutěž Česká lupa (v roce 2021 již 8. ročník). V Městské knihovně Loket představí svou právě vydanou knihu Aristokrat (2021, Cosmopolis), která se stejně jako předešlé román Letargie a Nezbytná opatření odehrává v Karlových Varech.

 

Lábek je básník, grafik a ilustrátor na volné noze, duše stejnojmenného hudebního projektu a pamatovat si jej můžete z loketských koncertů z minulého roku nebo z karlovarského hudebního uskupení Velas Květas.

 

Jan Mašata (1976), karlovarský rodák. Scénárista, textař, divadelník a hudbomilec. Ve své literární tvorbě se pohybuje ve sférách erotických, kriminálně-thrillerových, s oblibou také prolíná příběhy historií a náboženstvím. Rád balancuje na hraně poezie a prózy, tvrdosti i jemné barevnosti života. Často se věnuje sociálním či rodinným tématům. Jeho stylová “nezařaditelnost“ je příznačná. V posledních letech mu v samostatných svazcích vyšly tyto knihy: povídka Tichý příběh mnicha Suopana (2019, Martin Koláček), novela Rebel-Lion (2019, Martin Koláček) a Ženy z La Texu (2021, Petrklíč) a Můj pes Joe a tanec Šamanů (2021, Petrklíč). Ze své nejnovější knihy “Můj pes Joe a tanec šamanů“ nám bude číst v Městské knihovně Loket.

 

6. 10. 18:00         JIŘÍ LINHART: KAMENNÉ KŘÍŽE NA KARLOVARSKU

Když odešel novinář Jiří Linhart "na vejminek", jak říká, nehodil pero do šuplete a začal prohlubovat svou mnohaletou zálibu: zkoumání a fotografování kamenných křížů v blízkém i vzdálenějším okolí. Ve své přednášce se s námi podělí o své znalosti o křížích v Karlovarském kraji.

 

7. 10. 18:00         FILIP KORYTA: LOKET CALLING

Filip Koryta je mistr ČR ve slam poetry. Někdo slam poetry říká soutěž v recitaci básniček, někdo žánr performativní poezie, Filip tomu nijak neříká. Když slamuje, přezdívá se mu Dr. Filipitch. Ať už jde o Filipa Korytu anebo Dr. Filipitche, ten člověk se narodil v Kraslicích a vyrostl v Sokolově. To znamená, že se v dětství a mládí v Lokti pohyboval často (nějakou dobu v něm dokonce zkoušel s jednou ze svých kapel, a to na velmi příjemné půdě). No a teď se do Lokte vrací, aby tam představil dvě své nové knihy: prozaickou prvotinu Falknov Calling a básnickou sbírku Fotogenické problémy. Bude číst z obou, a k tomu přihodí i jiný materiál. Jaký, na to si budete muset počkat. A klidně si připravte dotazy! Filip si totiž rád povídá.

 

9. 10. 17:00       NA HRADEC!

Vernisáž výstavy prací studentů oboru grafické a intermediální tvorby Univerzity Hradec Králové. Úvodní slovo: doc. Jaroslava Severová, ak. mal. Hudební doprovod: Marek Borský (alternative-blues, Chodov). Občerstvení: připravené s péčí a láskou.

Týden knihoven v Městské knihovně Loket 5. - 9. 10. 2021
Týden knihoven v Městské knihovně Loket 5. - 9. 10. 2021
Týden knihoven v Městské knihovně Loket 5. - 9. 10. 2021
Týden knihoven v Městské knihovně Loket 5. - 9. 10. 2021
Týden knihoven v Městské knihovně Loket 5. - 9. 10. 2021
Týden knihoven v Městské knihovně Loket 5. - 9. 10. 2021
30.9.2021
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj