Město Loket

Krušnohorské vánoční trhy - již proběhla

termín:10.12.2022 - 11.12.2022  od 10:00 do 18:00
místo:Hrad Loket a náměstí
pořádá:Hrad Loket, Město Loket
typ akce:Kulturní akce
Krušnohorské vánoční trhy

Srdečně Vás zveme k příjemnému prožití adventního času na hradě a v podhradí .

Po dvouleté odmlce se konečně dočkáme a vychutnáme si pravé krušnohorské Vánoce v jedinečném prostředí hradu Loket. Přijďte nasát vánoční atmosféru plnou pohody a klidu na hrad Loket o víkendu 10.-11.12. 2022 a zapomenout na předvánoční shon.

Po oba dva dny od 10.00 do 18.00 hodin bude hrad zahalen do vánoční nálady. Vánoční songy zazpívají hudební skupiny Cubitus, Alison, Orbis Pictus, děti z mateřinky, Junáku či ZUŠ a mnoho dalších interpretů (celý harmonogram doprovodného programu bude uveřejněn na webových stránkách hradu). Malí diváci se mohou těšit v sobotu na divadlo Pruhované panenky a ti větší, otrlejší na již známé Pouliční divadlo Viktora Braunreitera a jeho nesmrtelné princezny a zvířátka z Betlému. V neděli pak na Betlém v podání Divadla D3 Karlovy Vary, z.s. a divadélko Ondřej.

V rámci vánočních trhů na hradě se uskuteční dvě novinky: první je zvonečkový průvod z hradu na náměstí ke stromečku a zpět, který se uskuteční v sobotu v 17 hodin (doporučení: zvonečky, zvonce, ale třeba i rolničky si doneste s sebou). Druhou je pak výstava výtvarných výrobků s tématikou andělů, které zaslaly děti z celého regionu a v neděli budou vyhlášeni v každé kategorii výherci. Samozřejmě k trhům bude otevřena výstava Krušnohorské Vánoce, jež představí nově zrestaurované předměty lidového mobiliáře, které budou instalovány jako lidová světnice v době vánoční.

Na tržišti nakoupíte spoustu krásných rukodělných dárků, na kterých si jejich tvůrci dali záležet. Sami si můžete vyrobit andílka nebo nazdobit perníček. Dále se dozvíte, které vínečko je nejlepší k řízku a které ke kaprovi – a jaké se hodí jen tak pro pohodové sváteční dny. Žádný návštěvník neodejde z hradu hladový, poněvadž vánoční menu se již připravuje. A protože základem dávné krušnohorské kuchyně byly brambory, nebude ani tentokrát chybět tradiční pokrm “Kouřící dívka”. Medovina, svařené víno, punč nebo vinný mošt, to vše tu bude pro zahřátí těla i duše. O pořádek se po oba dny budou svědomitě starat habartovští četníci. Kde jinde najdete to vše, v jednom dni a v jeden čas.

 

Doprovodné trhy i na náměstí.

Město Loket

Vítejte ve městě splném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj